PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Nocna higienistka stomatologiczna?

smn
21-02-2018, 12:22
Nocna higienistka stomatologiczna? Prywatna przychodnia w USA przyjmuje pacjentów w dni robocze od 18:30 (fot. pixabay)
Dla pracujących intensywnie osób zdrowie jamy ustnej być może jest ważne, ale z pewnością jeszcze bardziej - ich czas. To z myślą o nich otworzono w Nowym Jorku przychodnię, funkcjonującą w nietypowych porach i dniach.

Nie tylko koszt świadczeń stomatologicznych jest barierą dla pacjentów. Duże znaczenie ma także fakt, że wizyty wyznaczane są w czasie godzin pracy. To podstawowe przyczyny, dla których zaledwie co czwarty Amerykanin był u dentysty w 2015 r., według danych American Dentist Association.

Ten ostatni problem postanowiła rozwiązać właścicielka przychodni Floss Bar, w Stanach Zjednoczonych i otworzyła przychodnię, która przyjmuje pacjentów o bardzo nietypowych porach.

Cel przyświecał jej jeden - sprawić, by podstawowa profilaktyka i stomatologia zachowawcza były jak najlepiej dostępne dla pacjentów. Eva Sadej właścicielka Floss Bar wpadła na ten pomysł, gdy nie mogła namówić swojego męża na czyszczenie zębów w trakcie godzin pracy. Wydawało mu się to tylko marnotrawieniem czasu. 

Pacjenci mogą się umawiać na wizytę i płacić za świadczenia stomatologiczne  online. Wywiad zbierany jest także przy okazji robienia rezerwacji, tak by nie marnować czasu w dniu wizyty.

Floss Bar działa na razie w trzech gabinetach stomatologicznych w Nowym Jorku. Praca w nich zaczyna się zwykle około 18:30 w powszednie dni tygodnia, placówki otwarte są także w sobotę i niedzielę. 

Przyjmują dentyści i higienistki stomatologiczne. Floss Bar skupia się na profilaktyce próchnicy, pacjenci mogą także skorzystać z konsultacji lekarza dentysty on line albo  w gabinecie, wykupić konsultację ortodontyczną oraz przeprowadzić wybielanie zębów.

Placówka ma ustalony odgórnie cennik usług dla pacjentów z ubezpieczeniem stomatologicznym i płacących z własnej kieszeni za zabiegi. Do tej pory blisko 2/3 osób korzystających z opieki we Flos Bar nie miała ubezpieczenia, co może wskazywać, że tego rodzaju opcja wybierana jest przez pacjentów, którzy nie mają w zwyczaju regularnych wizyt u stomatologa.

Właścicielka Floss Bar myśli o otworzeniu docelowo 12 gabinetów w Nowym Jorku i sąsiednich stanach - New Jersey oraz Connecticut.

Więcej: drbicuspid.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH