PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Niższe dotacje na nowy biznes

23-08-2012, 14:16
Od początku września, o prawie 900 złotych, zmniejszy się maksymalna kwota dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej, o jaką mogą ubiegać się w urzędach pracy bezrobotni.

Górna kwota dofinansowania wyniesie 20 982,92 zł, a nie jak obecnie 21 876,54 zł. Zmiana jest efektem spadku poziomu przeciętnego wynagrodzenia odnotowanego w II kwartale przez GUS.

Z oferty, bez problemu mogą skorzystać także pozostający bez pracy lekarze dentyści. Urzędy pracy nie przewidują ograniczeń zawodowych, ważny jest status bezrobotnego. Istotny wydaje się okres wymaganej rejestracji, który zależy od wewnętrznych regulaminów UP. W niektórych placówkach wystarczy się zarejestrować, natomiast w innych, należy mieć status bezrobotnego nawet kilka miesięcy. Długi czas rejestracji w przypadku lekarzy, staranie się o pieniądze na uruchomienie firmy, praktycznie czyni bezzasadne, tym bardziej, że stracą oni swój status i możliwość dotacji, odmawiając przyjęcia posady zaproponowanej w międzyczasie przez urząd.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
bizDENT   dofinansowanie   nowy gabinet   Finanse  

POLECAMY W SERWISACH