PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Nie wszyscy kibicują przejęciu Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej przez Stomatologiczne Centrum Kliniczne UM w Lublinie

ms
07-04-2014, 10:24
Nie wszyscy kibicują przejęciu Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej przez Stomatologiczne Centrum Kliniczne UM w Lublinie Nie wszyscy kibicują przejęciu Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej przez Stomatologiczne Centrum Kliniczne UM w Lublinie. (źródło: Google Maps)
Sejmik województwa lubelskiego podjął uchwałę w sprawie zgody na połączenie Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lublinie ze Stomatologicznym Centrum Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Decyzja ta od razu wywołała komentarze, w większości krytyczne.

Decyzja o fuzji (o czym pisaliśmy tutaj) wynika z faktu, że samorząd województwa lubelskiego zamierza do 2016 r. wycofać się, jako podmiot tworzący, z prowadzenia jednostek takich jak Wojewódzka Przychodnia Stomatologiczna.

W związku z tą transakcją Uniwersytet Medyczny snuje plany uruchomienia studiów licencjackich dla higienistek stomatologicznych. Pracownicy przejmowanej przychodni nie stracą zatrudnienia i będą pracować na dotychczasowych warunkach.

Anonimowi oponenci twierdzą, że UM nie zapewnia godziwych warunków, aby należycie szkolić lekarzy dentystów. Pomysł ze szkoleniem higienistek stomatologicznych tylko te warunki pogorszy.
Powstają także wątpliwości, czy praktykujący studenci będą wiarygodnymi fachowcami dla ewentualnych pacjentów.

Uchwała Sejmiku zawiera taką informację:
w związku z zamiarem zawarcia porozumienia pomiędzy Województwem Lubelskim a Uniwersytetem Medycznym w Lublinie w sprawie połączenia Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lublinie ze Stomatologicznym Centrum Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, wyraża się zgodę na sprzedaż przez Województwo Lubelskie, nieruchomości zabudowanej, oznaczonej jako działka nr 46 o pow. 0,1402 ha, na rzecz Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, z przeznaczeniem na działalność statutową połączonych jednostek - Stomatologicznego Centrum Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, którego podmiotem tworzącym jest Uniwersytet Medyczny w Lublinie (to jest na działalność leczniczą oraz działalność naukową, badawczo - rozwojową oraz dydaktyczną Uniwersytetu Medycznego w Lublinie).
Wykonanie uchwały powierzono Zarządowi Województwa Lubelskiego.

Cena za nabywaną nieruchomość została ustalona przez rzeczoznawcę majątkowego na kwotę 3 mln zł.
Termin sprzedaży tej nieruchomości określono na 6 miesięcy - od wykreślenia Przychodni Stomatologicznej z Krajowego Rejestru Sądowego - pod warunkiem:
- połączenia zakładów przejmującego i przejmowanego przed 31 grudnia 2014 r.;
- dokonania wykreślenia z KRS Zakładu przejmowanego przed zawarciem umowy sprzedaży nieruchomości;
- zapłaty całej ceny lub I raty przed zawarciem umowy sprzedaży nieruchomości;
- zawarcia umowy sprzedaży nieruchomości przed 31 grudnia 2014 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH