PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Nie płać Krajowemu Rejestrowi Informacji o Przedsiębiorcach!

22-08-2012, 15:35
Nie płać Krajowemu Rejestrowi Informacji o Przedsiębiorcach!
Nie płać Krajowemu Rejestrowi Informacji o Przedsiębiorcach!
Otrzymałeś korespondencję, której treść sugeruje, iż nie dokonałeś obligatoryjnej opłaty za wpis do rejestru przedsiębiorców? Poważnie brzmiąca instytucja chce od Ciebie 110 złotych? Nie płać - to oszuści.

Pod nazwą Krajowego Rejestru Informacji o Przedsiębiorcach kryje się komercyjna firma, która wyłudza pieniądze od lekarzy i lekarzy dentystów prowadzących indywidualne i grupowe praktyki lekarskie. Żąda 110 złotych tytułem wpisu do KRIOP. Co więcej, drobnym maczkiem, informując, że to tylko oferta handlowa, chce zabezpieczyć się przed ewentualnymi roszczeniami.

Tymczasem Naczelna Izba Lekarska informuje, że jedyne opłaty związane z zarejestrowaniem praktyki lekarskiej ponoszone są na rzecz organu prowadzącego rejestr praktyk zawodowych, tj. właściwej okręgowej rady lekarskiej. Nie ma prawnego obowiązku ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat w związku z rejestracją praktyki lekarskiej, w szczególności opłat na rzecz jakichkolwiek innych rejestrów lub podmiotów je prowadzących.

NIL zaleca wszystkim lekarzom i lekarzom dentystom, którzy otrzymają podobną korespondencję, nieuiszczanie żadnych wskazanych w niej opłat, zachowanie szczególnej ostrożności oraz dokładną analizę wszystkich treści zamieszczonych w takiej korespondencji, a w razie wątpliwości kontakt z działem prawnym właściwej okręgowej izby lekarskiej.

Dodatkowo, prezes NRL Maciej Hamankiewicz, złożył w Prokuratorze Rejonowej Śródmieście w Warszawie, zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Osoby poszkodowane mogą występować przeciwko KRIOP z powództem cywilnym o zwrot środków.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
newsDENT   naciągacze   opłaty   składki   oszuści   Wydarzenia  

POLECAMY W SERWISACH