PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Nie daj się naciągać na informacje o Funduszach Europejskich

ms
26-05-2017, 10:19
Nie daj się naciągać na informacje o Funduszach Europejskich Fundusze Europejskie dla stomatologów (foto: pixabay)
Departament Funduszy Europejskich i e-Zdrowia Ministerstwa Zdrowia przypomina lekarzom i lekarzom dentystom, że za informacje o Funduszach Europejskich, które mogą być dla nich przydatne, tak naprawdę nie muszą płacić.

Coraz więcej osób handluje informacjami dotyczącymi Funduszy Europejskich, tymczasem koordynowana przez Ministerstwo Rozwoju ogólnopolska sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich (PIFE) udziela wyłącznie bezpłatnych konsultacji i informacji. Punkty Informacyjne nie prowadzą odpłatnej sprzedaży żadnych materiałów dotyczących Funduszy Europejskich.

Jeśli lekarz dentysta otrzymał ofertę odpłatnych wzorów dokumentów czy publikacji poświęconych Funduszom Europejskim, powinien sprawdzić, czy nie są one bezpłatne i powszechnie dostępne m.in. na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl, lub  zdrowie.gov.pl.

Także szkolenia organizowane przez Ministerstwo Zdrowia dla wnioskodawców i beneficjentów są bezpłatne.

W przypadku gdy otrzymasz zaproszenie na płatne szkolenie, które jest rzekomo dofinansowane ze środków unijnych np. pojawiają się znaki Funduszy, czy flaga unijna , uważaj – to może być nieuprawniony podmiot.

- Jeśli obawiasz się, że oferta szkolenia czy porady jest nierzetelna skontaktuj się z nami - zweryfikujemy to - informuje Departament Funduszy Europejskich i e-Zdrowia Ministerstwa Zdrowia.

Kontakt:
ul. Miodowa 15,
00-952 Warszawa
tel.: 22 530 03 60, 22 530 02 38
fax: 22 530 03 50

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
środki unijne dla stomatologii  

POLECAMY W SERWISACH