• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

NFZ: faktura z podpisem kwalifikowanym płatna w 14 dni

ŁOW NFZ/szaft
14-07-2014, 10:19
NFZ: faktura z podpisem kwalifikowanym płatna w 14 dni Faktura z podpisem kwalifikowanym od 1 sierpnia będzie płatna w 14 dni (fot. Fotolia/PTWP)
Od dnia 1 sierpnia br. faktury elektroniczne podpisane tzw. podpisem kwalifikowanym będą miały 14 dniowy termin płatności – informuje ŁOW NFZ.
Jak informują przedstawiciele NFZ, pojęcie „Bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany przy pomocy kwalifikowanego certyfikatu", sposób jego uzyskania i stosowania definiuje ustawa z dnia 18 września 2001 roku o podpisie elektronicznym (Dz.U.2013.262).

Jednocześnie, faktury elektroniczne podpisane podpisem nie kwalifikowanym lub nie podpisane będą płacone na takich samych zasadach jak faktury składane w formie papierowej.

Przypomnijmy, że 1 stycznia 2014 roku w życie weszło zarządzenie prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie szczegółowego komunikatu XML dotyczącego przekazywania dokumentów rozliczeniowych w postaci dokumentu elektronicznego (nr 71/2013/DI). Dzięki temu, właściciele gabinetów stomatologicznych z podpisanymi umowami na świadczenia dentystyczne, mogą rozliczać się z NFZ m.in. za pomocą faktur elektronicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH