PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Najwyższa pora pomyśleć o CEDE 2015

Mirosław Stańczyk
21-10-2014, 17:11
Najwyższa pora pomyśleć o CEDE 2015 CEDE harmonogram (foto: archiwum)
Taki apel firma Exactus - organizator targów CEDE 2015, kieruje do potencjalnych wystawców, szczególnie tych zamawiających większe powierzchnie.

Organizacja imprezy wystawienniczej (10 - 12 września 2015 r.) uzależniona będzie w pierwszej kolejności od zapotrzebowania największych wystawców, tych którzy zamawiają co najmniej 50 mkw. W tym przedziale mieszczą się w zasadzie wszystkie firmy, które mają znaczący wpływ na kształt imprezy i podział poszczególnych hal pomiędzy wystawców. W zasadzie dopiero po zaspokojeniu ich potrzeb do składania zamówień zostaną zaproszeni pozostali wystawcy. W zasadzie, gdyż w rozmowie z infoDENT24.pl reprezentująca firmę Exactus Ewa Mastalerz przyznała, że każdy może aplikować o powierzchnię wystawienniczą już w 2014 r., ale potrzeby mniejszych wystawców będą rozpatrzone dopiero w lutym 2015 r.

W związku z odejściem od koncepcji sytuowania kontrahentów według klucza produktowego spodziewać się można istotnych zmian w organizacji lokowania poszczególnych wystawców. Podejście to ma doprowadzić do sytuacji, w której wszystkie hale targowe będą atrakcyjne dla zwiedzających, a nie tylko jeden, z góry upatrzony pawilon.
Oczywiście ci wystawcy, którzy w sposób stabilny od lat zamawiają określoną powierzchnię wystawienniczą liczyć mogą na uzyskanie takiej samej (lub podobnej) lokalizacji jak w poprzednich latach.

Jest jedna uwaga skierowana przez organizatorów do wszystkich wystawców: nie będą już wysyłane oferty drukowane (zaproszenia indywidualne do wzięcia udziału w targach). Druku nie będzie, gdyż zastąpią go maile, dlatego też na ich treść należy zwracać baczną uwagę.

Harmonogram dla firm zamawiających ponad 50 mkw. powierzchni wystawienniczej:
- do 20 grudnia 2014 r. złożenie wstępnego zamówienia z określeniem preferowanego miejsca we wskazanym pawilonie;
- 7 dni od uzyskania od organizatora potwierdzenia wielkości powierzchni i konkretnej lokalizacji wymagana będzie opłata rejestracyjna oraz uiszczenie kwoty równej 15 proc. wartości powierzchni;
- połowa maja 2015 r. - kwota odpowiadająca 35 proc. wartości potwierdzonej powierzchni;
- połowa czerwca 2015 - pozostała kwota (z rabatem);
- połowa lipca 2015 - pozostała kwota (bez rabatu).

Harmonogram dla firm zamawiających do 50 mkw. powierzchni wystawienniczej:
- od 1 lutego 2015 r. do wyczerpania oferty - zamówienia powierzchni;
- do 18 marca 2015 r. - preferencyjna stawka opłaty rejestracyjnej;
- 7 dni od uzyskania od organizatora potwierdzenia wielkości powierzchni i konkretnej lokalizacji wymagana będzie opłata rejestracyjna plus kwota równa 15 proc. wartości powierzchni;
- połowa maja 2015 r. - kwota odpowiadająca 35 proc. wartości potwierdzonej powierzchni;
- połowa czerwca 2015 r. - pozostała kwota z rabatem;
- połowa lipca 2015 r. - pozostała kwota bez rabatu.

Organizatorzy CEDE przyznają, że poszczególne terminy i kwoty mogą być negocjowane ze stałymi kontrahentami.

Firma Exactus przedstawiła także krótkie podsumowanie CEDE 2014.

Wystawę odwiedziło 13901 gości. Wśród nich było: 56 proc. dentystów, 11 proc. techników dentystycznych, 6 proc. studentów.
W podziale regionalnym prym wiodą oczywiście goście z regionu wielkopolskiego (26 proc.), drugie miejsce pod tym względem zajęło Mazowsze - kilkanaście procent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH