PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Na świecie 4,8 mld ludzi ma telefony komórkowe, a szczoteczki do zębów?

ms
11-08-2015, 10:28
Na świecie 4,8 mld ludzi ma telefony komórkowe, a szczoteczki do zębów? Więcej telefonów niż szczoteczek do zębów (foto: pixabay)
Mobile Marketing Association of Asia podaje, że 4,8 mld ludzi użytkuje telefony komórkowe. Okazuje się, że szczoteczki do zębów ma tylko 4,2 mld osób.

BusinessWeek podaje, że w 60 krajach wskaźnik nasycenia telefonami komórkowymi zdecydowanie przekracza 100 proc., a w 20 z nich zbliża się do 200 proc. (rekord to 233 proc.). Biorąc pod uwagę liczebność społeczeństw mieszkających w tych krajach, ustalono, że liczba użytkowanych telefonów komórkowych sięga 4,2 mld szt. Dołączając do tej statystyki z mniej rozwiniętych państw, liczebność użytkowanych telefonów komórkowych oscyluje wokół 4,8 mld.

Więcej problemów nastręczało  określenie liczby użytkowanych szczoteczek do zębów. Analitycy opierali się m.in. na danych portalu  GreenLivingIdeas.com, który podaje, że każdego roku w USA 23 mln kg tworzywa sztucznego ze szczoteczek do zębów trafia do przetworzenia. Przy średniej wadze szczoteczki 62 g – daje to 370 mln szt. szczoteczek rocznie.

Dane te niewiele jednak mówią o liczbie szczoteczek na świecie. W tym względzie pomocna była statystyka, zgodnie z którą Colgate ma 34 proc. światowego rynku manualnych szczoteczek do zębów. Analitycy nie mogli jednak określić z dużą pewnością jak udział ten przekłada się na liczbę szczoteczek do zębów.

Skorzystali z informacji o wartości globalnego rynku szczoteczek do zębów (5 mld USD rocznie). Dane te porównali ze średnią ceną szczoteczki do zębów w 83 krajach. W USA cena ta oscyluje wokół 3 USD, w wielu krajach są one jednak zdecydowanie niższe. Wyliczona średnia to 1,55 USD. W efekcie liczba użytkowników szczoteczek oszacowana została na 3,22 mld.

Po uwzględnieniu w tej statystyce dość trudnych do uzyskania informacji z państw afrykańskich (taka korekta skutkowała jeszcze większym obniżeniem średniej ceny szczoteczki) liczba użytkowników szczoteczek do zębów szacowana może być na 4,2 mld.

Więcej: 60secondmarketer.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH