PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Mocny rynek protetyki stomatologicznej. CAD/CAM motorem napędowym

jsz
24-03-2014, 11:57
Mocny rynek protetyki stomatologicznej. CAD/CAM motorem napędowym Rynek protetyki stomatologicznej nie patrzy w tył (źródło: Fotolia/PTWP)
Rynek protetyki stomatologicznej w Stanach Zjednoczonych do 2020 roku osiągnie wartość 11,8 miliarda dolarów – wynika z najnowszego raportu iData Research. Wzrostów należy spodziewać się także w Europie.

Według twórców raportu, protetyczny boom spowodowany jest głównie rosnącym zainteresowaniem systemami CAD/CAM i cyfrowymi systemami do diagnostyki wewnątrzustnej. Wśród największych gigantów, którzy mają wpływ na amerykański rynek wymienia się: Glidewell Dental Laboratories, National Dentex,Dental Services Group, MicroDental Laboratories i Novadent.

Stagnacji w protetyce stomatologicznej nie będzie także w Europie. Już w 2012 roku portal Reportbuyer.com rynek ten oszacował na 10 miliardów euro. Do 2019 roku ma on systematycznie rosnąć, przede wszystkim ze względu na: starzenie się społeczeństw, zmiany kulturowe oraz promocję medialną protetyki stomatologicznej.

Raport „European Markets for Dental Prosthetics and CAD/CAM Devices"zawiera dane wyłącznie z: Austrii, krajów Beneluxu (Belgia, Holandia, Luxemburg), Francji, Niemiec, Italii, Portugali, Skandynawii (Szwecja, Finlandia, Norwegia i Dania), Hiszpani, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, ale wzrostów niechybnie należy spodziewać się także na rynku polskim.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH