• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

MIS Implants Technologies zmienia właściciela

ms
27-06-2016, 15:51
MIS Implants Technologies zmienia właściciela 100 proc. udziałów w firmie MIS Implants Technologies nabyła Dentsply Sirona
100 proc. udziałów w firmie MIS Implants Technologies nabyła Dentsply Sirona - dowiaduje się infoDENT24.pl. Umowa, o której poinformowano 27 czerwca 2016 r.,  wejdzie w życie w przeciągu najbliższych miesięcy.

Kwota transakcji to 375 mln USD. Kontrakt przewiduje zachowanie marki i organizacji MIS na wszystkich światowych rynkach. Osoby zarządzające firmą i wytyczające jej strategię pozostaną na swoich stanowiskach.

- Zmiany właścicielskie w branży implantologicznej są nieuniknione i świadczą o dynamicznym rozwoju rynku i jego konsolidacji – skomentował wydarzenie Jacek Nitecki, CEO MIS Poland.

W jego opinii, transakcja ta stanowi dowód na to, że MIS jest prężnie rozwijającą się firmą z innowacyjnymi produktami na rynku premium (np. VConcept), na tyle atrakcyjną, aby znaczący inwestorzy zainteresowani byli zakupem udziałów.

- Wierzę, że sprzedaż udziałów pozwoli na jeszcze lepsze finansowanie nowatorskich koncepcji implantologicznych MIS. Możliwe będzie osiągnięcie synergii działań pomiędzy MIS a Dentsply Sirona, a to przyniesie korzyści dla obu stron. Zgodnie z przyjętą strategią i dzięki ciągłości umów dystrybucyjnych - marka MIS pozostanie obecna na polskim rynku, a firma Medif Sp. z o.o. (właściciel marki MIS Poland) nadal pozostaje dystrybutorem produktów MIS – wyjaśnił Jacek Nitecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
MIS Implants Technologies   Sirona  

POLECAMY W SERWISACH