PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Mińsk Mazowiecki: stomatologia w partnerstwie publiczno-prywatnym?

szaft
20-02-2014, 12:21
Mińsk Mazowiecki: stomatologia w partnerstwie publiczno-prywatnym? Mińsk Mazowiecki: stomatologia w partnerstwie publiczno-prywatnym? (źródło: SP ZOZ w Mińsku Mazowieckim)
Samorząd powiatowy w Mińsku Mazowieckim szuka partnera prywatnego w celu modernizacji miejscowego szpitala a następnie jego prowadzenia, wraz z udzielaniem świadczeń zdrowotnych m.in. z zakresu stomatologii.

Realizowane przedsięwzięcie dotyczy rozbudowy, modernizacji i restrukturyzacji SP ZOZ-u w Mińsku Mazowieckim. Szacowany okres współpracy z partnerem prywatnym to 25 lat. Wynagrodzeniem partnera prywatnego będzie kontrakt z NFZ. Partner prywatny będzie miał ponadto określoną w umowie o PPP możliwość uzyskania dodatkowego wynagrodzenia z tytułu udzielania dodatkowych świadczeń zdrowotnych na zasadach komercyjnych. Partnerstwo publiczno-prywatne może objąć również funkcjonowanie poradni stomatologicznej, która działa na terenie placówki.

Szpital w Mińsku Mazowieckiem obejmuje zasięgiem obszar zamieszkały przez około 140 tysięcy osób. Do szpitala należą także gminne ośrodki zdrowia - w Poświętnem i Strachówce oraz zespół transportu sanitarnego.

Kontrakt placówki z NFZ na rok 2014 ma wartość 35 370 434,74 zł. Środki te finansują leczenie szpitalne, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, rehabilitację leczniczą, opiekę psychiatryczną i leczenie uzależnień oraz profilaktyczne programy zdrowotne.
Starostwo czeka na oferty do 24 marca 2014 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH