• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ministerstwo Finansów: weź paragon także od dentysty

wyborcza.pl/ms
18-02-2015, 07:51
Ministerstwo Finansów: weź paragon także od dentysty Loteria ma promować wydawanie paragonów (foto: Fotolia/PTWP)
Jeszcze w tym roku ruszyć ma loteria, propagująca pobieranie przez Polaków paragonów, także przez pacjentów gabinetów dentystycznych korzystających z komercyjnych usług stomatologicznych.

Wśród usługodawców, u których warto ubiegać się o paragony za wykonaną usługę Izabela Leszczyna, wiceminister finansów wymieniła na poczesnym miejscu dentystów.

Loteria paragonowa będzie mieć zresztą specjalną edycję dedykowaną wyłącznie osobom, które biorą paragony za wykonaną usługę.
- Chcemy promować paragony za usługi. Raz na kwartał będziemy więc losowali nagrody specjalne tylko dla paragonów z branży usługowej. Bo ciągle nie mamy świadomości, że od kosmetyczki, fryzjera, kelnera, lekarza, dentysty, czy warsztatu samochodowego też nam się należą paragony - wymienia w rozmowie z wyborczą.pl Izabela Leszczyna.

Każdy paragon na kwotę co najmniej 10 zł może być zarejestrowany na stronie internetowej loterii. Uczestnicy konkursu będą musieli podać m.in. nr kasy fiskalnej, datę i kwotę transakcji. Strona wygeneruje kod konkursowy i te kody będą potem losowane. Co miesiąc będzie można wygrać samochód, nagrodami będą także m.in. laptopy i tablety.

Czytaj także: Każdy dentysta na swoim z kasą fiskalną 

Czytja także:Tomasz Gzela: podatki trzeba płacić, ale ważniejsze - należycie je wyliczyć 

Ministerstwo Finansów przywołuje badania, zgodnie z którymi 42 proc. respondentów mówi, że warto wykorzystać wszystkie - także nielegalne - metody, żeby nie płacić podatków.

Resort finansów twierdzi, że ponad połowa Polaków nie ma zdania, czy wydawanie bądź niewydawanie paragonów w jakikolwiek sposób wpływa na dochody państwa z tytułu podatków. A co trzecia pytana osoba uważa wręcz, że to nie ma wpływu na dochody budżetu. Tylko 5 proc. badanych powiedziało, że jeśli sprzedawca lub usługodawca nie chce im dać paragonu, to rezygnują z transakcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH