PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Miliony na programy profilaktyczne, być może także w zakresie jamy ustnej

jsz
06-05-2014, 11:07
Miliony na programy profilaktyczne, być może także w zakresie jamy ustnej Miliony na programy profilaktyczne, czy także w zakresie jamy ustnej? (foto: sxc.hu)
Departament Funduszy Europejskich Ministerstwa Zdrowia przypomina, że są do wzięcia pieniądze w ramach programu „Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu". Pieniądze są niemałe, bo sięgają 65 mln zł. Pytanie, czy z części tej kwoty skorzystają ci, którym zależy na zdrowych zębach Polaków.

Projekty pod hasłem „Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu" przyjmowane będą przez Ministerstwo Zdrowia do 2 czerwca 2014 r., do godz. 16.15. Czasu na przygotowanie stosownego wniosku pozostało zatem niewiele.

Grupa wnioskodawców co prawda ograniczona jest do powiatów charakteryzujących się najwyższym standaryzowanym wskaźnikiem umieralności (SMR) w okresie 2009 - 2011, jednak to jaki program profilaktyczny zostanie zgłoszony - zależeć może w dużej mierze od aktywności przedstawicieli samorządu lekarskiego.
Ważne, że gminy nie będą musiały ponosić żadnych kosztów realizacji programu. Pieniądze pochodzić będą w głównej mierze z Norweskiego Mechanizmu Finansowego, część dołoży Ministerstwo Zdrowia.

Minimalna wartość nakładów na jeden projekt wynosi 1,3 mln zł, a maksymalna - 4,2 mln zł.

Ważne, że projekty ubiegające się o dofinansowanie z Programu nie mogą generować dochodu. Nie ma zatem możliwości komercyjnego wykorzystania projektu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH