• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Mężczyzna w serwisie Prima - Dent

ms
15-10-2014, 14:47
Mężczyzna w serwisie Prima - Dent Katarzyna Ostaszewska. Prima - Dent (foto: archiwum)
NZOZ Prima - Dent uruchomił kolejną akcję profilaktyczną, tym razem nie skierowaną - jak zazwyczaj do dzieci w ramach "Lekcji Stomatologii", a do dorosłych mężczyzn - informuje infoDENT24.pl lek. dent. Katarzyna Ostaszewska (na zdjęciu).

Regularne przeglądy, albo kanał!

Każdy, kto zdecyduje się na wizytę w Prima - Dent otrzyma kartę uprawniającą do nielimitowanych przeglądów wydechu oraz do jednorazowej wymiany plomby w autoryzowanych stacjach kontroli NZOZ Prima - Dent. Skąd ten specyficzny język, rodem z warsztatów samochodowych? Nie jest to przypadek. W ten sposób organizatorzy akcji chcą uzmysłowić mężczyznom, że tak jak dbają o swoje samochody, regularnie jeżdżąc autem na przeglądy, tak samo powinni regularnie odwiedzać gabinety stomatologiczne.

Strach jest rodzajem męskim

Lek. dent. Katarzyna Ostaszewska z kliniki Prima - Dent w rozmowie z infoDENT24.pl zwróciła uwagę na fakt, że to mężczyźni tworzą grupę pacjentów bardziej podatną na dentofobię. Co prawda w powszechnym osądzie silna płeć lepiej radzi sobie z bólem, jednak są to tylko stereotypy.

- Z moich obserwacji zachowań przed i w trakcie wizyty u dentysty wynika, że to właśnie u mężczyzn poziom stresu jest wyraźnie wyższy niż u kobiet - ocenia Katarzyna Ostaszewska. - Strach przed bólem to jeden powód unikania dentysty. Drugi jest taki, że mężczyźni wciąż mniejszą uwagę przywiązują do nienagannego wyglądu niże kobiety. Trzeci, to wciąż znikoma wiedza na temat poważnych problemów zdrowotnych, które są wynikiem braku dbałości o jamę ustną - dodaje dentystka.

Chociaż z ankiet wynika, że dentofobia dotyka w równym stopniu kobiety, jak i mężczyzn. To jednak trzeba pamiętać, że ci drudzy mniej ochoczo przyznają się przed sobą samym, a tym bardziej publicznie, że czują strach przed bólem. Połowa mężczyzn deklaruje, że zdarzyło im się unikać kontroli ze względu na taki lęk. Do stresu przed wizytą przyznaje się 36 proc. ankietowanych panów.

Mężczyźni wolą blondynki

Dla środowiska lekarek dentystek, których w zawodzie funkcjonuje o wiele więcej niż mężczyzn, powinna być ważna informacja, że zdecydowana większość mężczyzn (75 proc.) woli gdy nad fotelem dentystycznym pochyli się kobieta, a nie mężczyzna. Takich wyraźnych preferencji nie mają pacjentki, chociaż i one wolą leczyć się u dentystek, a nie u dentystów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH