PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Marrodent partnerem światowego giganta w branży stomatologicznej

ms
01-09-2016, 08:02
Marrodent partnerem światowego giganta w branży stomatologicznej Henry Schein przejmuje Marrodent (foto: freeimages)
Henry Schein Inc. (Melville, New York; Nasdaq: HSIC) – światowy lider na rynku stomatologicznym, weterynaryjnym i medycznym został partnerem firmy Marrodent  na polskim rynku stomatologicznym.

Porozumienie zakłada uzyskanie 80proc. udziałów w firmie Marrodent. Reszta udziałów (20 proc.) pozostaje w rękach dotychczasowych właścicieli Romana Stekla i Marka Stekla. Na stanowisku prezesa zarządu zostaje dotychczasowy CEO  Artur Podolski. W zarządzie firmy Marrodent pozostanie również Paweł Orczyk.

Marrodent – to   jeden z największych w Polsce dystrybutorów światowych marek stomatologicznych, protetycznych i ortodontycznych - wielu na zasadach wyłączności. Firma obecnie zatrudnia 170 osób,  roczny przychód ze sprzedaży za 2015 wyniósł 123 mln pln.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z partnerstwa z firmą Henry Schein, niewątpliwym liderem w naszej branży, firmą będącą cenionym źródłem innowacyjnych rozwiązań w całym spectrum produktów, usług i technologii, które oferujemy” – tak partnerstwo z HS komentuje Roman Stekla.

- Popyt na usługi stomatologiczne w Polsce gwałtownie rośnie – nasze partnerstwo z Henry Schein pozwoli nam połączyć siły ze światowym gigantem i wspólnie dbać o to, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie z korzyścią dla lekarzy i techników” – dodaje Marek Stekla.

Partnerstwo z firmą Henry Schein pozwoli na istotny wzrost jakości obsługi klientów we wszystkich obszarach działalności firmy Marrodent, wzbogacona zostanie oferta produktowa i serwisowa. Obie strony porozumienia wierzą, że dominująca pozycja firmy Henry Schein na świecie i jej doświadczenie w sektorze stomatologii i protetyki pozwoli uzyskać firmie Marrodent najwyższy poziom świadczonych usług.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Marrodent   Henry Schein  

POLECAMY W SERWISACH