• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Łukasz Tyszler nowym dyrektorem w szpitalu "Zdroje”

ms
15-07-2015, 11:40
Łukasz Tyszler nowym dyrektorem w szpitalu Łukasz Tyszler (źródło: archiwum)
Lekarz dentysta Łukasz Tyszler został zastępcą dyrektora szczecińskiego szpitala "Zdroje". Na tym stanowisku zajmować się ma m.in. sprawami rozwoju i rozliczeń z NFZ.

Łukasz Tyszler, w rozmowie z infoDENT24.pl, przedstawia przesłanki, które zadecydowały o przyjęciu przez niego propozycji  objęcia stanowiska zastępcy dyrektora ds. rozwoju i rozliczeń z NFZ.

Dyr. Łukasz Tyszler: Jako osoba publiczna (od 2010 r. radny miasta Szczecin, wieloletni członek ORL w Szczecinie i członek organów NRL – przy red.) przywykłem do tego, że ludzie aktywni zawodowo, społecznie i samorządowo często odsądzani są od czci i wiary, a każdy ich sukces łatwiej traktować jako działanie "układu", a nie wynik ich dotychczasowych osiągnięć. Takie czasy.

Propozycja objęcia stanowiska zastępcy dyrektora ds. rozwoju i rozliczeń z NFZ w SPS ZOZ „ZDROJE" w Szczecinie pojawiła się na przełomie marca i kwietnia tego roku.

Odbyłem kilka rozmów z dyrektor Danutą Śliwą, która przedstawiła mi swoje oczekiwania względem mojej osoby i zadania jakie chciała przede mną postawić.

Szpital "ZDROJE" aktualnie jest najintensywniej rozwijającą się placówką medyczną w woj. zachodniopomorskim. Prowadzimy równolegle cztery budowy, planujemy otwarcie nowych oddziałów i rozwój już istniejących. To łączy się również z pozyskiwaniem dodatkowych kontraktów i rozszerzaniem obecnych z podstawowym płatnikiem, jakim jest NFZ.

Stąd zaistniała potrzeba zaproszenia do współpracy osoby, która będzie koordynowała całościowo te procesy. Po dość długim namyśle zgodziłem się podjąć to wyzwanie, czując się zaproszony i doceniony przez dyrekcję szpitala. Chcę pomóc i wykorzystać swoją wiedzę oraz doświadczenie dla dobra pacjentów tej palcówki.

Jestem medykiem nie od dziś. Moje doświadczenie zbierałem przez kilkanaście lat pracy zawodowej, jako pracownik naukowo-dydaktyczny PUM w Szczecinie, prowadząc od 11 lat działalność gospodarczą – gabinet stomatologiczny, który stworzyłem od zera.

Duże doświadczenie uzyskałem dzięki działalności w Okręgowej i Naczelnej Izbie Lekarskiej, gdzie tematyka funkcjonowania systemu ochrony zdrowia oraz współpracy z NFZ były jednymi z najważniejszych.

Oczywiście moje wieloletnie zainteresowanie systemami zarządzania skutkowało ukończeniem licznych kursów i szkoleń w zakresie zaawansowanych negocjacji handlowych, działania rad nadzorczych spółek handlowych itp.

Nie bez znaczenia jest również fakt , że jestem aktywnym członkiem trzech rad społecznych w placówkach medycznych, w tym szpitala klinicznego nr 2 w Szczecinie. Wiedza tam zdobyta, polegająca m.in. na kontroli i opiniowaniu budżetów, planów finansowych, a także planów inwestycyjnych tych placówek, jest bardzo przydatna w realizacji postawionych przede mną zadań.

Uważam, że stoi przede mną duże wyzwanie, wyzwanie zawodowe. Podjąłem się go po dogłębnym przemyśleniu oraz rozmowach z dyrekcją szpitala. Zamierzam jak najlepiej wypełnić misję powierzoną mi przez dyrektor Danutę Śliwę.

SŁOWA KLUCZOWE
Łukasz Tyszler   Agnieszka Ruchała-Tyszler   NRL  

POLECAMY W SERWISACH