PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Lublin: Stomatologiczne Centrum Kliniczne wciąż czeka na nabywcę

ms
16-02-2018, 11:13
Lublin: Stomatologiczne Centrum Kliniczne wciąż czeka na nabywcę Stomatologiczne Centrum Kliniczne Lublin Karmelicka 7 (źródło: Google Maps)
infoDENT24.pl pierwszy poinformował (6 lutego) o przetargu na budowę Stomatologicznego Centrum Klinicznego UM w Lublinie. Co z dotychczasową siedzibą przy ul. Karmelickiej 7?

Informowaliśmy już, że do 16 marca 2018 r. można składać oferty na budowę Stomatologicznego Centrum Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przy ul. Chodźki. Obiekt ma być gotowy w 2020 r.

Naświetlając sytuację powołaliśmy się na informację Dziennika Wschodniego z 2015 r. zatytułowaną Uniwersytet Medyczny sprzedał budynek stomatologii. Za 11 mln zł. Do przetargu stanął jeden oferent - developerska spółka Idea Invest. Okazuje się jednak, że względy proceduralne uniemożliwiły ostatecznie zrealizowanie transakcji.

Włodzimierz Matysiak, rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie poinformował infoDENT24.pl, że negocjacje w sprawie sprzedaży obiektu przy ul. Karmelickiej 7 trwają.

O przetargu na budowę Centrum Stomatologii poinformował także (9 lutego) Dziennik Wschodni, pisząc: koszt budowy nowego obiektu nie jest jeszcze znany. 30 mln zł do inwestycji dołożyć ma Ministerstwo Zdrowia. Pieniądze na wkład własny uczelnia chce pozyskać m.in. ze sprzedaży obecnej siedziby centrum przy ul. Karmelickiej.

- Uczelnia już raz znalazła nabywcę skłonnego zapłacić ok. 11 mln zł, ale na przeszkodzie stanęły wątpliwości związane z własnością działki. Teraz zostały one wyjaśnione i uczelnia przymierza się do ogłoszenia nowego przetargu – czytamy w DW. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH