PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Lublin: samorząd dał po 78 zł na opiekę stomatologiczną nad uczniem

ms
17-10-2016, 09:18
Lublin: samorząd dał po 78 zł na opiekę stomatologiczną nad uczniem Lublin: po 1,4 zł na stomatologiczny program zdrowotny (foto: pixabay)
Samorząd w Lublinie asygnuje pieniądze na opiekę stomatologiczną nad uczniami z tego miasta. W 2015 r. było to 0,5 mln zł, co przekłada się statystycznie na 78 zł na małego pacjenta objętego programem zdrowotnym.

Kwota 78 zł jest całkiem pokaźna, w porównaniu do wyraźnie mniejszych pieniędzy, przypadających na jedną osobę, leczącą się w ramach NFZ (ok. 50 zł).

Fundusze nie są już tak znaczące, o ile weźmie się pod uwagę liczbę uczniów objętych programem zdrowotnym, sygnowanym przez samorząd w Lublinie. W tej formule leczenia, głównie z lakowania zębów, leczenia z próchnicy (światłoutwardzalne plomby), skorzystało zaledwie 6,4 tys. uczniów. To mniej więcej 1,6 proc. dzieci i młodzieży uczęszczających do lubelskich szkół.

Z tego porównania wynika, że samorząd wyasygnował w 2015 r. średnio na jednego ucznia 1,4 zł zarówno na leczenie stomatologiczne, jak i profilaktykę. To kropla w morzu potrzeb.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH