• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Lubelskie: znakomite warunki uzyskania unijnego wsparcia

ms
08-03-2016, 07:04
Lubelskie: znakomite warunki uzyskania unijnego wsparcia Dentyści w Lubelskiem z unijnym wsparciem (foto: pixabay)
Dentyści, funkcjonujący w woj. lubelskim, mają największe szansę na uzyskanie dotacji unijnej. Wsparcie wynosić może nawet 70 proc. kosztów projektu a warunki otrzymania pieniędzy są znacznie prostsze - w porównaniu do innych województw.

Program, z którego warto startować to program 3.7 Wzrost konkurencyjności MŚP. Nabór planowany jest na maj-czerwiec tego roku, a przeznaczono na jego realizację 272,4 mln zł.

1. Warunki ogólne
Maksymalna kwota wsparcia to 70 proc. zakładanych kosztów. Projekt powinien posiadać zabezpieczenie finansowe w oparciu o własne środki. W programie mogą startować mikro i małe firmy, więc właściwie nabór otwarty jest dla wszystkich lekarzy dentystów.

Wnioski przyjmować będzie Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości (LAWP). Zakupy można zacząć realizować po złożeniu wniosku. Czas na wykorzystanie pieniędzy to dwa lata od momentu podpisania umowy.

2. Zakupy
W ramach programu 3.7 można kupić każdy rodzaj sprzętu – w grę wchodzą nawet używane maszyny i urządzenia. Jedyne co trzeba uwiarygodnić, to ich wartość rynkową. Poza tym można kupować właściwie wszystko, o ile jest to zasadne z punktu widzenia wniosku. Sprzęt może być kupiony nawet w leasingu – jedyny warunek, musi być on leasingiem finansowym, którego spłata zakończy się maksymalnie w ciągu dwóch lat od podpisania umowy z LAWP.

3. Innowacyjność produktowa lub procesowa
Tak jak to było w latach 2007-2013, wraz z wnioskiem o dotacje należy dostarczyć dokumenty potwierdzające innowacyjność jednego ze sprzętów. Kupowana maszyna musi znacząco wpływać na udoskonalenie produktu (w medycynie jest to wyższa jakość usługi). W grę wchodzi zatem zakup np.: tomografu, mikroskopu, systemu CAD/CAM, czy lasera.

Innowacyjność procesowa polega na zakupie sprzętu, który sprzyja poprawie procesów świadczenia usług (szybszej, łatwiejszej, skomputeryzowanej ich realizacji).

Mówiąc w skrócie, oznacza to, że można zakupić właściwie każdy nowoczesny sprzęt. Są na rynku tomografy o bardzo wysokiej czułości, innowacyjne lasery i systemy CAD/CAM. Kto wie jak szukać - ten znajdzie

Na pewno dentyści z województwa lubelskiego powinni przyjrzeć się temu programowi. Jest on bardzo ciekawą pozycją na mapie dotacji, z której warto skorzystać. Lepszych programów raczej nie będzie w perspektywie 2014 - 2020

Konsultacje i pozyskiwanie dotacji:
biuro@dentalway.pl
tel. 733 203 682
Zapraszamy na konsultacje podczas targów Krakdent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH