PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Lubelska skarbówka analizuje podwójne zarobki lekarzy i lekarzy dentystów

js
07-10-2015, 14:07
Lubelska skarbówka analizuje podwójne zarobki lekarzy i lekarzy dentystów Skarbówka kontroluje dentystów (foto: pixabay)
Lekarze i lekarze dentyści, w wyniku kontroli urzędników skarbowych w Lublinie, musieli złożyć korektę zeznań podatkowych za lata 2014 i 2015 w łącznej wysokości 1,4 mln zł. Jednocześnie analiza rozliczeń z lubelskim NFZ wykazała podwójne pobieranie opłat za te same usługi.

Kontrola w dużej mierze dotyczyła rozliczeń z urzędem skarbowym lekarzy dentystów.

Okazuje się, że przypadki tzw. podwójnej refundacji nie są odosobnione. Były też przypadki otrzymywania przez lekarzy środków publicznych za wizyty pacjentów, które się nie odbywały.

NFZ twierdzi, że w 2014 r. przeprowadził na terenie woj. lubelskiego 169 kontroli. Zakwestionowano i wyegzekwowano nienależnie otrzymane przez świadczeniodawców środki finansowe o wartości 4,4 mln zł, nałożono także kary w wys. 626 tys. zł.

Oszustów napiętnuje Marek Stankiewicz, rzecznik Lubelskiej Izby Lekarskiej, podkreśla on, że nieuczciwe postępowanie lekarzy powinno być bezwzględnie karane. - Należy demaskować wszystkich, którzy biorą podwójne wynagrodzenie za to samo.

Więcej: kurierlubelski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH