PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Łódzki NFZ skraca kolejki i płaci za nadwykonania

kan
06-04-2017, 10:00
Łódzki NFZ skraca kolejki i płaci za nadwykonania NFZ w woj. łódzkim płaci za nadwykonania w stomatologii (fot. pixabay)
W województwie łódzkim są pieniądze za ponadplanowe zabiegi i przyjęcia. Fundusz dopłaci do leczenia stomatologicznego 903 tys. zł oraz ortodontycznego 100 tys. zł.

Za ubiegły rok niemal wszystkie dodatkowe potrzeby w placówkach medycznych zostaną opłacone, NFZ przeznacza na nie ponad 53 mln zł. To dobry rok łódzkiego oddziału. Szybko reagowaliśmy na pojawiające się nadwykonania i rosnące kolejki – podsumowuje sytuację w rozmowie z GW Łódź Artur Olsiński, dyrektor łódzkiego NFZ. 

Osiągnięcie takiego wyniku było możliwe dzięki elastycznemu podejściu do sytuacji w szpitalach i przychodniach. Gdy jakaś placówka nie realizowała kontraktu, na przykład z powodu niedostępności lekarzy albo remontu, pieniądze były przesuwane do miejsc, w których były one potrzebne. Łódzki NFZ chwali się, że w całości zapłacił za świadczenia nielimitowane, a także za dodatkowe leczenie w hospicjach i zakładach opiekuńczo-leczniczych. Fundusz dopłacił także do leczenia stomatologów (903 tys. zł) i ortodontów dziecięcych (100 tys. zł).

Więcej: lodz.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
kontraktowanie   NFZ  

POLECAMY W SERWISACH