PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Lichwiarskie pożyczki na dentystę

26-10-2012, 23:00
Pożyczki
Pożyczki "na dentystę"
Z badania Europ Assistance i Cercle Santé wynika że 15 na 100 Polaków rezygnuje z wizyty u dentysty, bo nie ma na to pieniędzy, a podobno aż siedem na dziesięć osób pozwolić sobie może na usługi stomatologiczne tylko dlatego, że zaciągnęło na ten cel kredyt. To i tak niewiele, gdyż z powodu niedoborów w domowej kasie niemal co drugi mieszkaniec Polski (41 proc.) nie idzie do lekarza.

Pacjenci na leczenie zębów zaciągają kredyt za pośrednictwem klinik dentystycznych. Tego typu partnerstwo rozwija ponoć ponad 1 tys. praktyk stomatologicznych. Oprócz ofert kredytowych przyznawanych przez banki za pośrednictwem klinik dentystycznych - osoby leczące zęby mogą korzystać także z szybkich pożyczek oferowanych przez firmy nie funkcjonujące na rynku bankowym, a więc nie podlegające kontroli Komisji Nadzoru Finansowego.

Czym to grozi? Przede wszystkim wysokimi odsetkami naliczanymi od pożyczonej kwoty. W drastycznych przypadkach nieostrożny pacjent może wdać się w interesy z firmą, która będzie chciała zarobić na tzw. chwilówce więcej niż pierwotnie ustalono, ale i oficjalne umowy przynoszą nieoczekiwane konstatacje. Otóż od niewielkiej kwoty 300 zł po miesiącu oddać trzeba niemal 400 zł, co czyni w skali roku monstrualną kwotę oprocentowania 2831 proc. Jak nazwać takie odsetki? Na taką dolegliwość narażeni są ludzie, którzy nie mają nie tylko pieniędzy na to żeby prywatnie się leczyć, ale także zdolności kredytowych, aby starać się o kredyt bankowy.

Co gorsza, oferty firm załatwiających pożyczkę na leczenie zębów do skorzystania z usług lekarzy dentystów z pewnością nie przekonują.

Oto jeden z przykładów:

Kto lubi wizyty u dentysty? Chyba nikt, ponieważ nie należą one do najprzyjemniejszych rzeczy na świecie: wiercenie i borowanie bywa bolesne, a niektórych z nas już sam dźwięk tych złowrogich narzędzi przyprawia o drgawki i gęsią skórkę.

Zadajmy pytanie: Kto będzie chciał poddać się takim torturom, zaciągając w dodatku na ten cel pożyczkę na lichwiarskich warunkach?

Lekarze dentyści mogą czuć się zażenowani także dlatego, że pożyczki firmowane są nie jako pieniądze na leczenie zębów tylko jako wydatek na dentystę.

Inna firma podszywa się pod szukającego rady współmałżonka pacjentki.

Mam dość nietypowy dylemat... Mianowicie żona postanowiła zrobić "generalny remont" swojego uzębienia i zafundować sobie hollywoodzki uśmiech. W grę wchodzą implanty, licówki i parę innych mniej lub bardziej skomplikowanych zabiegów, które daleko wykraczają poza zwykłe plombowanie, a na pewno nie mieszczą się w refundacji NFZ. Wstępny koszt takiego przedsięwzięcia oszacowano na około 15 tysięcy złotych (to i tak podobno tanio!). Zastanawiamy się więc, czy istnieje coś takiego jak kredyt lub pożyczka na usługi stomatologiczne.

Odpowiadamy - istnieje i podpowiadamy, chcesz dostać kredyt zapytaj swojego dentystę.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
bizDENT   pożyczki   kredyty   leczenie zebów   Finanse  

POLECAMY W SERWISACH