• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Lekarz dentysta w woj. świętokrzyskim może liczyć na 80 proc. dotację

ms
10-03-2016, 08:11
Lekarz dentysta w woj. świętokrzyskim może liczyć na 80 proc. dotację Dotacje unijne dla lekarzy dentystów w woj. świętokrzyskim (foto: Fotolia/PTWP)
Do 29 kwietnia 2016 r. trawa nabór wniosków na dofinansowanie w ramach programu 2.5 Wsparcie inwestycyjne sektora MŚP w woj. świętokrzyskim. Kwota dotacji może sięgać 80 proc. inwestycji a gabinety stomatologiczne z tego województwa mają duże szanse na otrzymanie dofinansowania.

„Regionalne Inteligentne Specjalizacje” kluczem do sukcesu
Mimo, że o dotację mogą występować wszystkie firmy z województwa świętokrzyskiego, to największe szanse mają pomioty wpisujące się w tzw. Regionalne Inteligentne Specjalizacje (RIS). Stomatologia zalicza się do tzw. turystyki medycznej, która zgodnie z przyjętą definicją, rozumiana jest jako: wyjazdy poza granice regionu lub kraju, których motywem staje się pobyt w gabinecie, klinice lub szpitalu - w celu poprawy zdrowia lub urody pod opieką lekarzy specjalistów. Szczegółowo rzecz ujmując, chodzi o procedury z zakresu m.in.: profilaktyki, wybielania zębów, stomatologii zachowawczej, chirurgii, protetyki, ortodoncji. Za samo realizowanie tego typu zabiegów przysługuje 15 proc. wszystkich punktów, jakie może otrzymać oceniany projekt.

Czynniki krytycznie
Konkurencyjność i innowacyjność, to kolejne bardzo ważne czynniki dobrze napisanego wniosku. Dokumenty, potwierdzające innowacyjność sprzętu, posiada duża część urządzeń z branży stomatologicznej.

We wniosku będzie się liczyło także zwiększenie liczby miejsc pracy. Promowane są projekty wdrażające wyniki prac badawczo   rozwojowych, ale one otrzymają z tego tytułu 8 proc. możliwych do zdobycia punktów. Dodatkowe punkty można uzyskać realizując projekt na obszarach większego bezrobocia. Kilka dodatkowych punktów (3 pkt) zyskają młode praktyki medyczne, tzw. start-upy.

Biznesplan
Przy konstruowaniu biznesplanu trzeba pamiętać, aby mieć zdolności kredytowe na całość projektu. Drugą ważną sprawą jest to, iż firma powinna mieć udokumentowane rozliczenia finansowe przynajmniej z ostatniego roku (najlepiej z trzech ostatnich lat), które wykazują bilans zerowy lub dodatni. Oczywiście praktyki funkcjonujące poniżej trzech lat na rynku analizowane są inaczej. W tym przypadku rozlicza się poniesione inwestycje.

Dotacje w województwie świętokrzyskim są wyjątkowo atrakcyjne. Przy inwestycji rzędu 200 tys. zł wkład własny to jedynie 40 tys. zł.

Konsultacje i pozyskiwanie dotacji:
Biuro@dentalway.Pl
tel. 733 203 682
Zapraszamy na konsultacje podczas targów Krakdent

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH