PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Leczenie dentystyczne od 3 do 17 roku życia bezpłatne!

ms
05-01-2017, 12:10
Leczenie dentystyczne od 3 do 17 roku życia bezpłatne! Darmowa stomatologia dla dzieci (foto: pixabay)
Od 1 stycznia 2017 r. wprowadzone zostały bezpłatne usługi dentystyczne dla dzieci w wieku 4 i 5 lat. Niestety nie w Polsce, tylko w Islandii.

Program bezpłatnych usług dentystycznych jest wprowadzany etapami od 15 maja 2013 r. i zakończony zostanie 1 stycznia 2018 r. Obecnie z bezpłatnych usług stomatologicznych mogą korzystać dzieci w wieku od 3 do 17 lat. Ważne, że nie ma - jak to jest w Polsce - procedur, które mieściłyby się w koszyku świadczeń gwarantowanych i tych nie objętych powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym.  

Islandczycy są przekonywani, że dzięki takiemu rozwiązaniu dzieci będą miały zapewnioną efektywną opiekę dentystyczną. Wizyty kontrolne mają służyć modelowej profilaktyce. Podstawą uzyskania bezpłatnych usług dentystycznych jest wybranie dla dziecka tzw. dentysty rodzinnego.

Rodziny, mające dzieci spoza przedziału 3 – 17 lat, a znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, mogą także otrzymać bezpłatną pomoc dentystyczną. Muszą jednak wcześniej zadbać o skierowania z: przychodni zdrowia, urzędu ochrony praw dziecka, ośrodka pomocy społecznej lub od dentysty.

Więcej: icelandnews.is

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH