PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Leasing sprzętu medycznego ciągle kusi

24-04-2013, 00:01
Leasing medyczny rośnie (for. sxc.hu)
Leasing medyczny rośnie (for. sxc.hu)
Po okresie stagnacji, wynikającej głównie ze spowolnienia gospodarczego, rynek leasingu w Polsce w latach 2013 - 2017 ma rosnąć średnio o 9 proc. rocznie. Najszybciej rozwijającym się segmentem w branży maszyn i urządzeń będzie leasing sprzętu medycznego, którego wzrost sprzedaży na najbliższe cztery lata prognozowany jest na 26 proc., a wzrost przychodów netto na 23 proc uważają eksperci z firmy doradczej Deloitte.

- Leasingiem sprzętu medycznego coraz częściej interesują się przychodnie, centra medyczne, a nawet szpitale, a nie jak to było dotychczas jedynie małe gabinety lekarskie. Trend ten jest wspomagany przez rozwój prywatnej opieki medycznej oraz konieczność wymiany przez szpitale sprzętu medycznego na nowy (według zasad określonych przez rozporządzenie ministerstwa zdrowia z czerwca 2012 r.). Placówki medyczne mają na to czas do końca 2015 r. - tłumaczy Joanna Jabłońska, konsultant w Sektorze Instytucji Finansowych Deloitte. W 2017 r. przedsiębiorstwa przekażą w leasing sprzęt medyczny o wartości ponad 2,5-krotnie większej niż w 2012 r.

Przypomnijmy, że wartość aparatury medycznej sfinansowanej przez wszystkie firmy leasingowe w I półroczu 2012 roku wyniosła prawie 300 mln zł. Duża część sprzętu trafiła do gabinetów stomatologicznych.

Źródło: Deloitte

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
bizDENT   leasing   Finanse  

POLECAMY W SERWISACH