• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Laboratorium badań materiałów dla medycyny stomatologicznej w opałach

ms
03-03-2017, 10:11
Laboratorium badań materiałów dla medycyny stomatologicznej w opałach Laboratorium badań materiałów dla medycyny stomatologicznej w opałach (foto: pixabay)
Wyższej Szkoły Inżynierii Dentystycznej i Nauk Humanistycznych im. prof. Meissnera w Ustroniu, a dokładnie jemu następcy prawnemu nie zostały umorzone odsetki od wymaganej kwoty w związku z koniecznością zwrotu dotacji na realizację projektu „Utworzenie laboratorium badań materiałów dla medycyny stomatologicznej”.

Otrzymanie unijnej dotacji nie jest sprawą prostą, jeszcze trudniejszą - konieczność zwrotu pobranych pieniędzy. Tak się stało w przypadku Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (prawnemu następcy Wyższej Szkoły Inżynierii Dentystycznej i Nauk Humanistycznych im. prof. Meissnera), która musi zwrócić pieniądze otrzymane na utworzenie laboratorium badań materiałów dla medycyny stomatologicznej.

Taką decyzję wydał Zarząd Województwa Śląskiego. Pieniądze uruchomione zostały na podstawie umowy zawartej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Przypomnijmy, że 
wnioskodawcą utworzenia laboratorium badań materiałów dla medycyny stomatologicznej była Wyższa Szkoła Inżynierii Dentystycznej i Nauk Humanistycznych im. prof. Meissnera w Ustroniu. Kwota zaplanowana na budowę nowoczesnego laboratorium materiałów stomatologicznych wynosiła 360 mln zł.

W ramach powstałej infrastruktury miał funkcjonować ośrodek badawczy świadczący usługi specjalistyczne dla przedsiębiorstw z terenu województwa śląskiego w zakresie innowacji i transferu technologii. Laboratorium miało być wyposażone w specjalistyczną aparaturę umożliwiającą przeprowadzenie badań materiałów przeznaczonych do stosowania w stomatologii oraz w medycynie odtwórczej.

Czytaj także: Laboratorium materiałów stomatologicznych powstanie w Ustroniu? Okazuje się, że nie powstanie!

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH