PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Kto dostarczy 301 tysięcy szczoteczek i past do przedszkoli?

ŁS
28-04-2014, 07:54
Kto dostarczy 301 tysięcy szczoteczek i past do przedszkoli? Kto dostarczy 301 tysięcy szczoteczek i past do polskich przedszkoli? (źródło: Fotolia/PTWP)
To z pewnością jeden z największych tego typu przetargów w branży stomatologicznej ogłoszonych w ostatnich latach. Dział Zamówień Publicznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego do 13 maja przyjmuje oferty na sukcesywne dostawy zestawów do higieny jamy ustnej w latach 2014-2016, w ramach programu „Dzieciństwo bez próchnicy”.

Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy 301 000 zestawów do higieny jamy ustnej w latach 2014-2016, w częściowym barterze, w projekcie współfinansowanym przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej pn. „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców".

W skład zestawy wchodzą: szczoteczka oraz pasta do zębów dla grupy wiekowej 3-5 lat, a także etui do przechowywania szczoteczki.

Dostawy mają być realizowane na terenie całego kraju. Nie trudno więc domyślić się, że szczoteczki trafią do przedszkoli, które zakwalifikowały się do realizacji projektu „Dzieciństwo bez próchnicy". Do projektu zgłosiło się ich dokładnie 1240. Obecnie wojewódzkie komisje kwalifikują do projektu te najlepsze.

Ze względu na wysoką wartość zamówienia (będzie przekraczać 207 tys. EUR), do przetargu nie może stanąć każdy. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 64 222,00 zł. Oferent musi udowodnić iż w ramach działalności wykonał należycie dostawy szczoteczek lub past do zębów o łącznej wartości minimum 1 000 000 zł brutto.

Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu mija 13 maja 2014 o godzinie 9:00.

„Dzieciństwo bez próchnicy" to skrócona nazwa projektu, o którym na łamach infoDENT24.pl (portal jest patronem medialnym) informujemy od kilkunastu miesięcy - „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców".

Celem projektu jest objęcie edukacją i profilaktyką stomatologiczną ponad 300 tysięcy dzieci w wieku do 5 lat oraz osób dorosłych - rodziców i opiekunów dzieci, nauczycieli i wychowawców przedszkolnych oraz pielęgniarek, położnych i lekarzy pediatrów.

„Dzieciństwo bez próchnicy" oferuje szereg korzyści dla przedszkoli, które zdecydowały się na udział w projekcie. Otrzymają one pakiety edukacyjne niezbędne do prowadzenia zajęć z dziećmi, zaś nauczyciele przedszkoli będą mogli wziąć udział w szkoleniach.

Wartość projektu szacowana jest na 19 mln złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH