• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kryptowaluta u Taszakowskich

ms
11-06-2015, 12:01
Kryptowaluta u Taszakowskich Paweł Taszakowski - zwolennik BitCoinów (foto: archiwum)
Paweł Taszakowski, współwłaściciel gabinetu stomatologicznego Taszakowscy Stomatologia w Rzeszowie, jest entuzjastą idei BitCoinów (BTC). U niego każdy pacjent może zapłacić za każdy zabieg kryptowalutą. Problem w tym, że niewielu dysponuje dostępem do tego systemu płatności. Co gorsza, mało kto słyszał o BTC.

- Możliwość płacenia kryptowalutą wprowadziliśmy od początku działalności gabinetu, od listopada 2014 r. - relacjonuje infoDENT24.pl Paweł Taszakowski. Wyjaśnia on, że pomysł powstał z wygody. - BTC to kolejny etap w wymianie handlowej: skuteczny, szybki, bezpieczny. Niestety chętnych nie było - mimo reklamy i możliwości płacenia BTC za każdy zabieg - narzeka Paweł Taszakowski.

- Idea BitCoinów jest piękna i mam nadzieję, iż zastąpi tradycyjne przelewy i karty płatnicze, jest możliwa do zastosowania w każdym segmencie rynku, oczywiście także na rynku usług stomatologicznych. System ma wymiar globalny. Portfel zakłada się w parę minut, a kurs jest aktualizowany na bieżąco. W internecie dostępne są aplikacje, które natychmiast przewalutowują transakcję - wyjaśnia Paweł Taszakowski.

Przekonuje on, że chociaż ostatnio pojawiły się niepokojące informacje dotyczące handlu na czarnym rynku z użyciem kryptowalut, ale to nie BTC stworzył ten rynek - on zawsze był i będzie istniał. - Zachęcam wszystkich do zainteresowania się nowościami. Pacjenci powinni pytać dentystów czy zrobią im plombę za BitCoiny - mówi Paweł Taszakowski.

O idei BitCoinów w sposób przystępny pisze Martin Lechowicz.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH