PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Krówczyński: Pisanki wielkanocne, czyli jaką receptę zapiszesz pacjentowi na święta

29-03-2013, 05:19
Krówczyński: Pisanki wielkanocne, czyli jaką receptę zapiszesz pacjentowi na święta
Krówczyński: Pisanki wielkanocne, czyli jaką receptę zapiszesz pacjentowi na święta
Moja znajoma lekarka była ostatnio zaangażowana w szczególną akcję. Kiedy zadzwoniłem do niej późnym wieczorem ściszonym głosem oznajmiła: "Wiesz, nie mam czasu teraz pogadać z tobą, bo maluję pisanki". Faktycznie, już wkrótce święta pomyślałem. "A dlaczego tak wcześnie to robisz?"- zapytałem, mając nadzieję, że najbliższa niedziela jest Palmowa, a nie Wielkanocna. No, ale skoro zima za oknem i można pomylić pory roku to tym bardziej tygodnie. Na szczęście znajoma wyprowadziła mnie z błędu: "Robię pisanki na kiermasz do szkoły". Odetchnąłem z ulgą, że wszystko ze mną w porządku, a pani doktor sprawi radość tym, którzy te pisanki zakupią.

"Skoro już tworzysz takie piękne rzeczy to może obdarzysz nimi swoich pacjentów - ucieszą się" - zaproponowałem. To przecież staropolska tradycja obdarowywać się na święta. Do tego jeszcze dobre rady jak dbać o to, aby mieć piękne i zdrowe zęby. Taka wielkanocna, koktajlowa recepta mogłaby zawierać następujące życzenia:

Smacznego jajka i innych pozytywnych wrażeń kulinarnych zaprawionych dobrym humorem.
Nie trafienia na twardą kość w wiejskiej kiełbasie.
Mokrego Śmigusa Dyngusa.
Czystych ząbków po każdym jedzeniu.

Do tego można dołączyć zdjęcie dopiero co sporządzonej pisanki lub żółtego kaczątka.

A także uśmiechniętego zespołu praktyki z dużą szczotką czyniącą świąteczne porządki w jamie ustnej. To wszystko drukujemy, wkładamy do koperty i przesyłamy pocztą do naszych pacjentów. Do tych, dla których internet jest drugim domem, wysyłamy okolicznościowy e-mail z załączonym ozdobnym plikiem wraz ze zdjęciami. Szybko i za darmo. Dla bardziej wyrafinowanych pacjentów- internautów, możemy dołączyć plik z nagraniem odgłosów z leśnej polany. Wiosenne trele ptasie w powiązaniu z zimową aurą za oknem sprawią, że na pewno zostaniemy trwale zapamiętani przez swoich pacjentów.

Dewiza Pamiętaj o swoim lekarzu nie tylko od święta będzie w tym przypadku wyjątkiem potwierdzającym regułę.

Na wszelki wypadek sprawdzamy w eWUŚ-iu czy nasz pacjent jest ubezpieczony, bo może przy okazji dostać zniżkę na szczyptę dobrego humoru, a tego nam wszystkim potrzeba. Nie tylko od święta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH