PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Krakdent tak ma

ms
09-03-2018, 15:28
Krakdent tak ma Grażyna Grabowska, prezes zarządu Targi w Krakowie
O twardym stąpaniu po ziemi i metafizyce targów Krakdent rozmawiamy z Grażyną Grabowską, prezesem zarządu Targi w Krakowie.

infoDENT24.pl: Ten kto systematycznie przyjeżdża na tragi Krakdent musi odnieść wrażenie, że podczas tegorocznej edycji liczba gości jest wyjątkowo imponująca, malkontenci powiedzą wręcz, że zrobiło się tłoczno. To subiektywne wrażenie, czy rzeczywistość wynikająca z twardych danych?
Grażyna Grabowska, prezes zarządu Targi w Krakowie: Serdecznie witamy każdą osobę, która znalazła czas i ochotę, a przede wszystkim uzasadnienie dla swojej obecności w tych dniach na terenach wystawowych Expo Kraków. Jesteśmy optymistami, ale nawet my nie przypuszczaliśmy, że frekwencja będzie aż tak wysoka. W pierwszym dniu targów liczba gości była o 15 proc. większa niż pierwszego dnia roku ubiegłego - do tej pory rekordowego pod tym względem.

 Nie ma mowy o syndromie tzw. kreatywnej księgowości?
Absolutnie nie. To są twarde dane wynikające ze sprzedanych biletów i dokonanych rejestracji i podlegające łatwej weryfikacji. Do tego trzeba będzie jeszcze dodać liczbę gości korzystających z indywidualnych zaproszeń i tak zwane wejściówki, ale te dane podliczymy po zakończeniu targów.

W naszym przypadku wszelkie niesprawdzone szacunki nie mają racji bytu. Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Przemysłu Targowego i gorącymi orędownikami przejrzystych reguł gry. Dane o rekordowej frekwencji, przedstawiane przez nas w ostatnich latach, są systematycznie weryfikowane przez niezależnych audytorów. Pamiętać trzeba, że istotnym obszarem działalności Izby jest gromadzenie i ocena merytoryczna statystyk podawanych przez organizatorów targów, a dotyczących m.in. wielkości wynajętej powierzchni, liczby wystawców i zwiedzających.

Pytanie zatem z czego wynikają takie dane? Może z tego, że wielu wystawców i gości mówi wręcz o metafizycznych związkach z Krakdentem. Trzeba przyznać, że to dość nieoczekiwany osąd, w powiązaniu z – bądź co bądź – wydarzeniem w dużej części biznesowym.
Tam gdzie pojawia się metafizyka trudno o konkretne diagnozy. Z pewnością liczy się dobra atmosfera, jest ona najważniejsza w każdym miejscu i na każdy poziomie relacji międzyludzkich: w domu, w pracy, w kontaktach towarzyskich, ale także biznesowych. Ta atmosfera w dużej mierze kreowana jest w tajemniczy sposób przez Beatę Simon, komisarza targów Krakdent, która od wielu lat jest dobrym duchem tego co się dzieje na Krakdencie i wokół Krakdentu. Jest dla mnie tajemnicą w jaki sposób Beata Simon poznała i – co ważne – cały czas pamięta o preferencjach każdego z kilkuset wystawców. Taka osoba tworzy  właśnie atmosferę, w której nasi partnerzy czują się szczególnie zaopiekowani. Widać, że to działa.

SŁOWA KLUCZOWE
Targi w Krakowie   Grażyna Grabowska   KRAKDENT  

POLECAMY W SERWISACH