PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Konsolidacja na rynku usług stomatologicznych

ms
21-01-2015, 07:54
Konsolidacja na rynku usług stomatologicznych Virtual Vision z Eurodental
Eurodental planuje uruchomić nowe placówki dentystyczne na ternie całego kraju. Virtual Vision, powiązany finansowo z Eurodentalem, rozwija laboratoria protetyczne.

Ostatnio Virtual Vision przeniósł na rzecz spółki Mika, w której jest jedynym właścicielem, zorganizowane przedsiębiorstwo prowadzące laboratorium protetyczne o wartości 1,5 mln zł.

Z dokumentów sygnowanych przez Virtual Vision wynika, że planowane otwarcie nowych placówek dentystycznych spółki Eurodental na ternie całego kraju pozwoli na znaczny rozwój laboratorium protetycznego, które w ramach rozszerzonej działalności będzie świadczyło usługi nie tylko na wewnętrzne potrzeby sieci Eurodentalu, ale również na rzecz dla innych gabinetów lekarskich.

Realizując cel ekspansji zagranicznej Virtual Vision planuje utworzenie za granicą oddziału akwizycji i adaptacji prac laboratoryjnych.

Przypomnijmy, że w 2014 r. Virtual Vision dokonał (w wyniku emisji obligacji na kwotę 12 mln zł) zakupu 100 proc. akcji Eurodental, podmiotu medycznego z pięcioma klinikami dentystycznymi.

Eurodental - pierwsza w Europie Środkowowschodniej klinika dentystyczna, świadcząca usługi jako prywatny gabinet stomatologiczny, wprowadziła w swoich placówkach System Zarządzania Jakością ISO 9001:2000.

Źródło: Virtual Vision

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH