PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kongres FDI w Poznaniu: niepowtarzalna szansa dla wystawców

ms
13-10-2015, 08:04
Kongres FDI w Poznaniu: niepowtarzalna szansa dla wystawców FDI.png
W 2016 r. do Poznania, na Doroczny Światowy Kongres Stomatologiczny FDI (7-10 września) przyjadą właściciele lub reprezentanci największych firm z branży stomatologicznej. Wielu z nich w poszukiwaniu nowych partnerów do współpracy.

Są takie wydarzenia stomatologiczne, na których ci najważniejsi w branży stomatologicznej – właściciele, dyrektorzy, specjaliści od marketingu - po prostu muszą być. Miejsce przyszłorocznego Kongresu kusi wyjątkowo, ponieważ FDI AWDC jeszcze nigdy nie gościł w tej części Europy. W historii były już organizowane Kongresy w: Austrii (1936, 1965, 2002), Niemczech (1905, 1909, 1928, 1962, 1976), Rumunii (1970), Bułgarii (1968), czy dawnej Jugosławii (1985). Nigdy natomiast FDI nie zdecydowało się powierzyć takiej odpowiedzialności Polsce, Czechom (Czechosłowacji również), Słowacji, Litwie, Ukrainie, czy Łotwie.

- Targi stomatologiczne, w tym wystawa towarzysząca Kongresowi FDI, w dalszym ciągu przez wielu dentystów są traktowane jako główne źródło zaopatrzenia oraz informacji o nowościach w materiałach i sprzęcie. Firmy produkujące sprzęt i materiały nie mogą obok tego faktu przejść obojętnie – zauważa Marek Wiktorowski, współwłaściciel firmy Exactus, która od ćwierć wieku organizuje wystawę CEDE.

Statystyki to potwierdzają. Tylko w ostatnich czterech latach World Dental Exhibition odwiedziło prawie 60 tys. lekarzy dentystów, a średnia liczba wystawców podczas jednej edycji wystawy grubo przekracza 200. Według wstępnych wyliczeń Kongres w Poznaniu osiągnie średnie wartości z ostatnich lat.

- Spodziewamy się, że do Poznania przyjedzie ponad 12 tys. uczestników. Dla wystawców zarezerwowaliśmy 15.000 m.kw. powierzchni wystawienniczej Międzynarodowych Targów Poznańskich. Liczymy, że będzie ich nie mniej niż 240 – analizuje Wiktorowski.

Dr Patrick Hescot, prezydent FDI zauważa, że wystawa odbywająca się w ramach AWDC (pierwsza odbyła się w 1929 r w Holandii) jest odzwierciedleniem nowego, zglobalizowanego świata stomatologii.

- Międzynarodowy wymiar wystawy umożliwia wielu wystawcom rozszerzenie rynku potencjalnych odbiorców, stoiska lokalnych producentów i dystrybutorów odwiedzają fachowcy z całego świata. Dzięki takim spotkaniom utwierdzamy się w przekonaniu, że przemysł nie może funkcjonować bez dentystów i na odwrót – podkreśla dr Patrick Hescot.

Pytanie o korzyści płynące z uczestnictwa w wydarzeniu Marek Wiktorowski słyszy w ostatnich tygodniach jak mantrę. – Mówienie o prestiżu dla wielu brzmi banalnie. Nie wolno jednak zapominać, że organizujemy najważniejszą imprezę środowiska stomatologicznego, o międzynarodowym charakterze. Jej uczestnikami są często ludzie bardzo zamożni. Kongres zapewnia wyjątkowo rozbudowany program naukowy i  ofertę imprez towarzyszących. Te firmy, które poważnie myślą o rozwoju, najzwyczajniej powinny pojawić się w Poznaniu – przekonuje. Również, a może przede wszystkim dlatego, że do stolicy Wielkopolski przyjadą reprezentanci firm z całego świata w poszukiwaniu partnerów (dystrybutorów) do eksploracji nowych rynków (Europy Centralnej, Europy Wschodniej).

POLECAMY W SERWISACH