PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Kongres FDI w Poznaniu – czas to pieniądz

ms
22-02-2016, 11:44
Kongres FDI w Poznaniu – czas to pieniądz AWDC FDI 2016
To banalne powiedzenie dotyczy wielu sytuacji, także tej, w której znajdują się potencjalni uczestnicy Kongresu FDI. Zastosowanie maksymy pozwoli oszczędzić pieniądze i…nerwy.

Organizatorzy szacują, że na Kongres FDI do Poznania (start 7 września) przyjedzie ok. 15 tys. osób z całego świata. Z prostego rachunku wynika, że liczba zamieszkujących Poznań zwiększy się na kilka dni o prawie 3 proc.

Pojawia się więc pytanie, czy w Poznaniu dla wszystkich wystarczy miejsc noclegowych?

Kto pierwszy śpi wygodnie?
- Przed przyznaniem miastu statusu gospodarza Kongresu - FDI dokładnie zbadała rynek usług hotelowych. Gdyby okazało się, że nie ma szans na zakwaterowanie tylu osób w Poznaniu i okolicach –trzeba pamiętać, że gościom z zagranicy oferowane są także noclegi w podmiejskich pensjonatach skąd na Kongres dowiozą ich specjalne busy - wydarzenie na pewno by się tu nie odbyło – wyjaśnia Ewa Mastalerz z firmy Exactus, która organizuje Kongres.

Ewa Mastalerz zwraca jednocześnie uwagę, że takie wydarzenia to świetny biznes dla branży hotelarskiej. Właściciele hoteli, pensjonatów, apartamentów – zacierają ręce w oczekiwaniu na świetny zarobek. Część próbuje odbić sobie straty i właśnie w takich momentach podnosi ceny, czasem do absurdalnych kwot.  Ceny noclegów rosną zawsze i wszędzie, gdzie odbywają się duże wydarzenia. Nie dotyczy to tyko Polski i Poznania

- Dlatego też dla wygody uczestników i wystawców WTC (World Trade Center) zarezerwował pewną pulę miejsc w hotelach. To jeden ze sposobów na uniknięcie niepotrzebnych nerwów i wydatków - wyjaśnia Ewa Mastalerz.

Rezerwacji z tej puli można dokonywać korzystając z platformy WTC Poznań, dostępnej na stronie www.fdi2016poznan.org w zakładce: Hotele. W ten sposób można dokonać rezerwacji do 5 pokoi. W sprawie większych rezerwacji należy kontaktować się z WTC Poznań (adres e-mail na stronie Kongresu)

Nawet 500 zł oszczędności
Osoby, które wybiorą tę formę powinni zarejestrować się w serwisie WTC, ale niekoniecznie już teraz muszą wykupić udział w Kongresie. Z tą decyzją jednak również nie warto zwlekać. Ceny znane są już od kilku miesięcy. Lekarze dentyści zapłacą 1480 zł, higienistki, asystentki i technicy oraz studenci – 300 zł, a pozostali pracownicy gabinetów i klinik – 200 zł. W ramach opłaty rejestracyjnej uczestnicy otrzymują: identyfikator, program, wejście na sesje naukowe Kongresu (4 dni), możliwość udziału w ceremonii otwarcia oraz potwierdzenie uczestnictwa w Kongresie. Ważną informacją jest ta, że Ci którzy zarejestrują się i uiszczą opłatę rejestracyjną podczas tzw. Early Bird, czyli do 31 maja 2016 r. są w stanie zaoszczędzić nawet 500 zł (lekarze dentyści).

Czytaj także: Kongres FDI 2016 Poznań: ruszyła rejestracja uczestników

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Exactus   Ewa Mastalerz   FDI Poznań 2016  

POLECAMY W SERWISACH