PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kongres FDI: Poznań liczy na 28 mln zł

ms
12-02-2015, 07:53
Kongres FDI: Poznań liczy na 28 mln zł Poznań liczy na FDI
W 2016 r. Poznań ma gościć wielki międzynarodowy kongres dentystyczny FDI Annual World Dental Congress, na który ściągnąć powinno do stolicy Wielkopolski 14 tysięcy osób.
Goście tej imprezy powinni zostawić w Poznaniu co najmniej 28 mln zł - ocenia Jan Mazurczak prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Organizacja konferencji i kongresów przynosi miastu coraz większe zyski. Jakie? Tego niestety do końca nie wiadomo, bowiem Poznań nie liczy wpływów z imprez targowych. Widomo jednak, że każda osoba, uczestnicząca w konferencjach, spotkaniach biznesowych czy kongresach średnio w Krakowie zostawia 2 tys. zł. Suma wpływów (z podatków i opłat) do budżetu stolicy Małopolski w 2013 r. wyniosła ponad 60 mln zł. To także aż 12 tys. miejsc pracy. Prezes PLOT uważa, że w Poznaniu wpływy mogą być jeszcze większe niż w innych miastach. - Rocznie odbywa się tutaj około 3 tysięcy takich wydarzeń. Tylko na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w ubiegłym roku zorganizowano blisko 2 tysiące konferencji, kongresów i spotkań.

Poznań liczy, że przy okazji Kongresu uda się wypromować miasto. Jak powiedział zastępca prezydenta Poznania, Tomasz Kayser, wydarzenie wpisuje się w strategię miasta, jako centrum konferencyjnego. „To przepustka, aby wygrywać kolejne przetargi na tak duże imprezy" - dodał Kayser.

Przypomnijmy, że Światowy Doroczny Kongres Stomatologiczny FDI odbędzie się w okresie 7-10 września 2016 r.
Kongres będzie miał charakter naukowo-szkoleniowy, a podczas czterech dni jego trwania uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z innowacjami w zakresie technik leczenia, diagnostyki i terapii.

Program konferencji zakłada również szereg wydarzeń towarzyszących, takich jak targi, warsztaty oraz spotkania biznesowe i networkingowe. W kongresie uczestniczyć mają także studenci kierunków medyczno-stomatologicznych z całej Polski oraz młodzi naukowcy.

Ze spokojem do organizacji Światowego Dorocznego Kongresu Stomatologicznego FDI w Poznaniu podchodzi Marek Wiktorowski z Exactusa. W rozmowie z infoDENT24.pl zapewnił, że nie ma obaw co do przebiegu przygotowań do kongresu FDI.

Czytaj także:

Kongres FDI w Poznaniu, czyli wszystko co (już) wiadomo o wydarzeniu, które na rok zastąpi CEDE 
Kongres FDI w Poznaniu: samorząd lekarski nie jest organizatorem

- Wszystkie kwestie biznesowe leżą po naszej stronie. Koszty, które pojawiają się zdecydowanie wcześniej niż jakiekolwiek wpływy od uczestników kongresu, będziemy musieli pokryć we własnym zakresie. Liczymy się z tym i jesteśmy na to przygotowani - zapewnił.

Więcej: gloswielkopolski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Kongres FDI w Poznaniu   Exactus   Marek Wiktorowski   FDI  

POLECAMY W SERWISACH