• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Koncentracja w branży stomatologicznej: Eurodental w grupie Lux Med

ms
15-02-2016, 13:34
Koncentracja w branży stomatologicznej: Eurodental w grupie Lux Med Lux Med przejmuje Eurodental (foto: pixabay)
Sieć pięciu placówek Centrum Stomatologicznego Eurodental przejął Lux Med. Lecznice te zlokalizowane są w Warszawie i najbliższej okolicy miasta. W ten sposób  Lux Med. Powiększył liczbę swoich centrów medycznych do 192, umacniając pozycję w branży stomatologicznej.

Centrum Stomatologiczne EURODENTAL prowadzi działalność medyczną od 1989 r. Oferta przychodni CS Eurodental skoncentrowana jest na wysokospecjalistycznych usługach dentystycznych, obejmujących m.in.: implanty, protetykę, rekonstrukcje, periodontologię, ortodoncję, diagnostykę.

Poza korzystną lokalizacją placówek (przejęte placówki zlokalizowane są na terenie Warszawy i w okolicach) oraz nowoczesną infrastrukturą, jednym z głównych atutów CS Eurodental jest wykwalifikowany i doświadczony personel medyczny.

Rocznie przychodnie Eurodental przyjmują kilkanaście tysięcy pacjentów.

– Usługi stomatologiczne oferowaliśmy dotychczas głównie w naszych centrach medycznych Lux Med i Profemed. Przejmując Eurodental znacząco rozwijamy naszą infrastrukturę dentystyczną na terenie Warszawy. Siłą Grupy Lux Med. jest jakość usług, rozbudowana sieć blisko naszych pacjentów, a także szeroki zakres usług. Mamy już ośrodki specjalizujące się w onkologii, procedurach endoskopowych, medycynie estetycznej, medycynie sportowej, a teraz także ośrodki stomatologiczne. Wraz z rozwojem grupy, zwiększamy liczbę nie tylko placówek ambulatoryjnych o ogólnym profilu, ale także wysokospecjalistycznych centrów kompetencyjnych rozwijanych z myślą o bezpieczeństwie naszych pacjentów – mówi Anna Rulkiewicz, prezes grupy Lux Med.

- Specjalistyczne usługi na wysokim poziomie, jakie oferuje Eurodental, mogą być rozwijane tylko przy silnym inwestorze o wysokiej pozycji i możliwościach inwestycyjnych. Dlatego właśnie Lux Med rekomendowaliśmy do zawarcia tej transakcji. Wymagało to odpowiedniego przygotowania spółki do sprzedaży i wsparcia w negocjacjach warunków transakcji. Doświadczenie współpracy z kluczowymi inwestorami pomaga doprowadzać takie transakcje do korzystnego dla stron finału – dodaje Tatiana Piechota, prezes Upper Finance Med Consulting, który doradzał w procesie po stronie Eurodental.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Lux Med   Eurodental  

POLECAMY W SERWISACH