PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Kolejna placówka wdraża system elektronicznej komunikacji SMS

SBB/katkiel
21-02-2014, 11:08
Kolejna placówka wdraża system elektronicznej komunikacji SMS Kolejna placówka wdraża system elektronicznej komunikacji SMS (Fot. Fotolia/PTWP)
Od początku lutego w NZOZ Stomatologia Bez Bólu w Jeleniej Górze wdrażany jest system elektronicznej komunikacji SMS. System pozwala na przesyłanie krótkich wiadomości tekstowych bezpośrednio na telefon komórkowy pacjenta zarejestrowanego w bazie placówki.

- Wszystkie wiadomości są wysyłane przez recepcjonistki bezpośrednio z naszego programu ProDentis, w którym znajduje się również historia komunikacji elektronicznej - mamy dzięki temu szybki wgląd do wszystkich wiadomości - zarówno tych wysłanych, jak i odebranych - informują przedstawiciele placówki.

Na każdą wiadomość pacjenci mogą odpowiedzieć tak jak na zwykłego SMS-a, a odpowiedź zostanie natychmiast przekazana recepcjonistce. Ponieważ cały proces obsługuje centrum operacyjne - numer telefonu nadawcy jest zmienny i tym samym zwrotne połączenie głosowe niestety nie będzie możliwe.

System będzie wykorzystywany głównie w celu informowania o konieczności umówienia się na wizytę np. po przerwaniu przez pacjenta leczenia stomatologicznego lub po nie zgłoszeniu się klienta na wcześniej umówiony termin.

W związku z wdrożeniem systemu właściciele NZOZ Stomatologia Bez Bólu zaapelowali do pacjentów o zaktualizowanie numerów telefonów komórkowych przy najbliższej wizycie lub o przesyłanie wiadomości e-mail.

- System powiadomień SMS pozwala na redukcję kosztów związanych z pustymi terminami i wpływa na skrócenie czasu oczekiwania na wizytę do lekarza, czy na badanie - przkonuje Marcin Papiński, business developement director w Infobip. Więcej na ten temat czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH