PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kilka mitów na temat implantów

smn
11-10-2016, 10:01
Kilka mitów na temat implantów Pacjent źle poinformowany nie zdecyduje się na implanty (fot. pixabay)
Choć implanty to najbardziej efektywna procedura poprawiająca uśmiech i funkcjonowanie jamy ustnej, to wielu pacjentów nie decyduje się na nie z powodu mitów panujących na temat tego typu leczenia.

Dentyści powinni zdawać sobie sprawę w co, tak naprawdę, wierzą pacjenci?

Implanty bolą
Dentyści mają szeroki wachlarz środków znieczulających, które najbardziej odpowiadają indywidualnym potrzebom pacjenta. Daje to pewność, że wszczepianie implantów jest całkowicie bezbolesne.

Są niewygodne i powodują bół głowy
Nie ma danych klinicznych, które by uzasadniały takie twierdzenie. Jednak jeśli pacjent ma jakiś inny problem medyczny, to w połączeniu z zabiegiem zakładania implantów, może on powodować bóle głowy.

Implanty są bardzo drogie
To prawda, że bezpośredni koszt implantów jest wyższy niż rozwiązania alternatywne, takie jak mosty czy protezy, jednak efekty takiego leczenia są o wiele lepsze. Implanty  są najtrwalszym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę fakt, że most wytrzymuje 6-7 lat.

Implanty zębów są ryzykowne
Technologia implantów dentystycznych ma już ponad pół wieku, w 95 proc. przypadków kończy się sukcesem (a jeśli pacjent właściwie dba o implanty, to nawet w 98 proc.). 

Implanty nie przyjmują się
Według naukowych danych ponad 95 proc. wszczepów się przyjmuje. Jedynie w rzadkich przypadkach implanty "wypadają", np. gdy kość szczęki nie jest wystarczająco gruba i gęsta.

Trzeba o nie specjalnie dbać
Oczywiście nie trzeba. Wystarczy dbać o nie tak jak o naturalne zęby. Szczotkować, używać nitki i robić regularne przeglądy u dentysty. 

Są bardzo widoczne
To przekonanie jest o tyle powszechne, co nieprawdziwe. W gruncie rzeczy to najlepsze rozwiązanie pod względem estetycznym. Wszystko jednak w rękach dentysty i w materiałach, których użyje.

Więcej: lvdentalexperts.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH