PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Kielce: lepiej z dostępem do świadczeń stomatologicznych

en
23-11-2016, 15:42
Kielce: lepiej z dostępem do świadczeń stomatologicznych Więcej pieniędzy na stomatologię w świętokrzyskim NFZ (fot. pixabay)
Świętokrzyski NFZ ogłosił że przyszłoroczny budżet będzie większy o prawie 100 mln złotych. W tym ponad 2 mln zł przeznaczone zostanie na leczenie stomatologiczne.

W województwie świętokrzyskim lepiej będzie nie tylko w stomatologii. Jak powiedziała Radiu eM Kielce Beata Szczepanek, rzecznik tamtejszego oddziału NFZ, tradycyjnie najwięcej pieniędzy trafi do szpitali. Na ten cel fundusz zaplanował blisko miliard 147 mln zł, czyli o prawie 40 mln zł więcej niż w roku bieżącym. Dzięki temu ma się skrócić czas oczekiwania na diagnostykę i leczenie pacjentów onkologicznych. Priorytetem funduszu na przyszły rok jest także zwiększenie dostępności do świadczeń szpitalnych dla osób powyżej 65 roku życia.

Dzięki większemu finansowaniu także podstawowej opieki zdrowotnej (o 15 mln więcej niż w 2016 r.) w przychodniach krócej powinno się czekać na wizytę u geriatry, diabetologa, neurologa, czy na badanie endoskopowe przewodu pokarmowego.

Zwiększy się również dostępność do świadczeń stomatologicznych. Na leczenie w gabinetach dentystycznych przeznaczono o 2 mln więcej i w sumie na te świadczenia fundusz wyda prawie 67 mln 400 tys. zł.

Więcej: em.kielce.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH