PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Każdy dentysta na swoim z kasą fiskalną

ms
04-08-2014, 07:13
Każdy dentysta na swoim z kasą fiskalną Uwga dentyści, byc może kasa fiskalna bez limitu przychodów (foto: sxc.hu)
Ministerstwo Finansów chce, żeby każdy lekarz dentysta, ale nie tylko, bo także: lekarze, prawnicy, fryzjerzy, kosmetyczki, mechanicy, prowadząc własną działalność gospodarczą, musieli od 2015 r. stosować kasy fiskalne - co ważne niezależnie od wysokości osiąganych przychodów.

W ten sposób resort finansów zamierza walczyć z szarą strefą, która w przypadku podatników osiągających stosunkowo małe przychody, jest największa i sięga 30 - 40 proc.
Na razie obowiązek stosowania kasy fiskalnej uzależniony jest od osiągnięcia określonych obrotów w ciągu roku, aktualnie powyżej 20 tys. zł (rozliczanych proporcjonalnie w skali roku). Przychody muszą być związane z realizacją usług lub dostawą produktów dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej lub dla rolników ryczałtowych.

Po zmianach zwolnienia z instalacji kasy fiskalnej nie objęłyby również specyficznej sytuacji, która teraz do takich zwolnień uprawnia. Chodzi o świadczenie usługi (dostawy produktów) na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, o ile jednocześnie spełnione są dwa warunki:
- każde świadczenie usługi dokonane przez podatnika jest dokumentowane fakturą, w której są zawarte dane identyfikujące odbiorcę;
- liczba świadczonych tego typu usług, w poprzednim roku podatkowym, nie przekroczyła 50, przy czym liczba odbiorców tych usług w tym okresie była mniejsza niż 20.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH