PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Katowicki Spodek ma 45 lat i czuje się świetnie

ms
24-10-2016, 16:49
Katowicki Spodek ma 45 lat i czuje się świetnie Katowicki Spodek ma 45 lat (foto: Fotolia/PTWP)
Obchody 45-lecia katowickiego Spodka uświetnił wieczór z udziałem przedstawicieli świata biznesu, kultury, sportu i samorządów, a także artystów od lat związanych z najsłynniejszą w Polsce halą widowiskowo-sportową.

Spodek wraz Międzynarodowym Centrum Kongresowym są już rozpoznawalnym miejscem, w którym odbywają się także ważne konferencje naukowe i zjazdy towarzystw medycznych. W 2016 oba obiekty gościły uczestników organizowanego przez Grupę PTWP SA - wydawcę m.in. portalu infoDENT24.pl.

- Spodek to miejsce, w którym odbywają się wielkie wydarzenia muzyczne i sportowe, w których sam wielokrotnie uczestniczyłem - mówi Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego zarządzającego portem lotniczym Katowice. - Spodek to symbol Śląska.

- Na kompleksową modernizację Spodka przeznaczyliśmy ponad 160 mln zł, po to, żeby każdy mógł się tu czuć komfortowo i bezpiecznie - dodaje Piotr Uszok, prezydent Katowic w latach 1998-2014, za którego kadencji odnowiono gruntownie obiekt.

- Życzę Spodkowi nie tylko 45 lat, ale 455, a jak już to 500 - mówi Piotr Wojaczek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Wieczór rozpoczęła niezwykła charytatywna licytacja na rzecz Fundacji Iskierka niosącej pomoc dzieciom z chorobą nowotworową. Na aukcję swoje krzesła przekazały znane osoby m.in. aktorka Krystyna Janda, Marcin Krupa - prezydent Katowic, Wojciech Saługa - marszałek woj. śląskiego, prof. Violetta Skrzypulec-Plinta, prorektor ds. rozwoju i promocji uczelni Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, czy Adam Michnik - redaktor naczelny Gazety Wyborczej.

To znakomita inicjatywa zapoczątkowana przez Krystynę Bochenek, wieloletnią dziennikarkę Radia Katowice, a później także wicemarszałek Senatu, jako "Krzesła dla nauki". W tym roku wróciła w nowej odsłonie. Licytowano nie tylko krzesła, ale również dzieła małych pacjentów śląskich oddziałów onkologicznych, czy koszulkę Roberta Lewandowskiego. W sumie zebrano 106 tys. zł, ale kwota ta nie jest jeszcze ostateczna.

Wojciech Kuśpik, prezes zarządzającej od niedawna obiektem firmy PTWP Event Center, zapowiada, że wkrótce będzie widoczny atut, jakim jest połączenie Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

- Koncert na 6-8 tys. widzów to obecnie średnia impreza. Wkrótce będziemy organizowali także mniejsze, na które może być większe zapotrzebowanie - powiedział Wojciech Kuśpik. Jego zdaniem bardzo ważne będzie także wykorzystywanie synergii, jakie może stworzyć nadchodzące otwarcie w Gliwicach nowej hali, mogącej pomieścić kilkanaście tysięcy widzów.

Więcej - multimedia: www.wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
PTWP  

POLECAMY W SERWISACH