PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kary za brak sprawozdań kolejkowych – jak się bronić

wildent.org.pl/szaft
16-12-2014, 09:27
Kary za brak sprawozdań kolejkowych – jak się bronić Od kary za brak sprawozdania kolejkowego przysługuje zażalenie - informują prawnicy WIL (fot. Fotolia/PTWP)
Wojewódzki Oddział NFZ w Poznaniu nakłada na świadczeniodawców finansowe kary za brak sprawozdań z informacją o kolejkach. Wielkopolska Izba Lekarska radzi, jak napisać zażalenie na taką karę.

NFZ nakłada kary z tytułu „uchybienia obowiązkowi w zakresie sprawozdawania informacji o liczbie pacjentów oczekujących, średnim czasie oczekiwania na udzielenie świadczenia, łącznej liczbie osób skreślonych z listy oczekujących z powodu wykonania świadczenia w ostatnich sześciu miesiącach". Pism wysłanych do świadczeniodawców jest dużo, kary sięgają kilkuset złotych za jeden dzień zwłoki.

Wielkopolska Izba Lekarska uważa, że kary zostały nałożone na lekarzy bez przeprowadzenia postępowania kontrolnego, umożliwiającego skorzystanie z możliwości złożenia wyjaśnień w toku kontroli, a także złożenia innych form zaskarżenia przewidzianych w art. 64 ustawy z 27 sierpnia 2004r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Zdaniem WIL, świadczeniodawcy przysługuje zażalenie na czynności dyrektora wojewódzkiego oddziału Funduszu dotyczące realizacji umowy.

Prawnicy izby przygotowali wzór takiego pisma, które po indywidualnej modyfikacji może zostać użyte w celu odwołania się od pisma o nałożeniu kary. Wzór dostępny jest tutaj

Więcej: wildent.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH