PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Karolina Ochałek poprowadzi gabinet dentystyczny w szkole w Besku

ms
07-06-2016, 10:59
Karolina Ochałek poprowadzi gabinet dentystyczny w szkole w Besku Startuje gabinet dentystyczny w Zespole Szkół w Besku (foto: pixabay)
Zasady przyjęte przy uruchamianiu gabinetu dentystycznego w Zespole Szkół w Besku (podkarpackie) dają nadzieję, że tym razem inicjatywa powrotu dentysty do szkoły ma sens.

- Z naszej strony oddano i wyremontowano pomieszczenia pełniące funkcję gabinetu, poczekalni i sanitariatu oraz wydzielono niezależną od szkoły komunikację. Koszt prac to 18 tys. zł – mówi Mariusz Bałaban, wójt gminy Besko.

- Do gabinetu wydzielono niezależne wejście, rozbudowano parking. Przy okazji tych prac dokończono remont elewacji budynku nauczania początkowego – informuje Mariusz Bałaban.

Koszty adaptacji pomieszczenia na gabinet i jego wyposażenia poniesie Karolina Ochałek stomatolog, która będzie świadczyła w szkole usługi dentystyczne.

Podczas ostatniej sesji rady gminy podjęto uchwałę o zawarciu umowy najmu z Karoliną Ochałek na okres 10 lat. W tym przypadku odstąpiono od obowiązku przetargowego.

- Spore nakłady finansowe jakie stomatolog zainwestowała w remont gabinetu oraz w sprzęt spowodowały, że wyrażono zgodę na dzierżawę dłuższą niż trzy lata – wyjaśnia wójt. Uchwałę w tej sprawie podjęto jednogłośnie.

Z gabinetu stomatologicznego skorzystają dzieci i młodzież do lat 18. Początkowo wizyty będą miały charakter przeglądów, z których rodzice otrzymają stosowne informacje, a w razie potrzeby już indywidualnie będą mogli omówić się z dzieckiem na wizytę w ramach NFZ.

Placówka w Zespole Szkół w Besku będzie jedną z niewielu w regionie, w których młodzież skorzysta z usług dentystycznych.

Karolina Ochałek prowadzi podobny gabinet przy szkole w Rymanowie i uchodzi za osobę z bardzo dobrym podejściem do najmłodszych pacjentów.

Więcej: esanok.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH