PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Jeśli tanie implanty, to tylko we Francji

ms
04-11-2014, 08:51
Jeśli tanie implanty, to tylko we Francji Tanie implanty (foto: sxc.hu)
Jeszcze tak tanio nie było, trzech francuskich dentystów wraz z niemieckim chirurgiem szczękowym założyło klinikę, w której siedemnastu dentystów zajmuje się wszczepianiem implantów.

Fakt ten zbulwersował francuskich stomatologów, może ni etyle ten fakt, co ceny pobierane za usługi, średnio dwukrotnie niższe od obowiązujących na francuskim rynku. Na pojedynczym implancie pacjent zaoszczędzić może od 600 do 900 EUR. Nic dziwnego, że francuska klinika pęka w szwach od chętnych próbujących dostać się na zabieg.

Podniosły się głosy sprzeciwu wobec prawdopodobnego dumpingu. Tymczasem rzutcy dentyści, którzy zainwestowali w klinikę 800 tys. EUR, utrzymują, że niskie ceny są wynikiem znakomitej organizacji procesu leczenia, w którym została zminimalizowana część administracyjna.

Tego typu zapewnienia nie uspokoiły innych stomatologów, bojących się odpływu pacjentów w stronę zdecydowanie tańszych świadczeniodawców. Argumentem przeciwko ma być kiepska opieka, której rzekomo doświadczają pacjenci po zabiegach wszczepienia implantów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH