PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Jak zlecić RTG bez obawy o utratę pacjenta

ms
17-01-2018, 10:23
Jak zlecić RTG bez obawy o utratę pacjenta Pracownia RTG, fot. Dentysta.eu
Gabinety stomatologiczne bez własnej pracowni RTG i kierujące na diagnostykę do sąsiednich placówek nie będą musiały się już obawiać, że pacjent zostanie na dalsze leczenie w placówce, która mu to zdjęcie wykona.

Jeden ze śląskich gabinetów uruchomił właśnie system, który umożliwia zewnętrzne zlecanie RTG i ochronę przed odpływem pacjenta. - Takie rozwiązanie będzie mógł teraz zastosować każdy gabinet w Polsce – zapewnia lek. dent. Marcin Krufczyk z Dentysta.eu.

Lek na brak RTG?
Nie każdy gabinet dysponuje własną pracownią RTG. Wykonanie niezbędnego do leczenia RTG panoramicznego, zatok lub szczęki wiąże się więc często ze skierowaniem pacjenta do innego gabinetu. I tu zaczynają się schody. Bo nie zawsze pacjent kierowany na RTG poza gabinet, wraca do niego z wykonanym zdjęciem na leczenie. - Brak własnej pracowni RTG zniechęca często pacjentów do powrotu do gabinetu z wykonanym zdjęciem. Spora grupa po prostu zostaje na dalsze leczenie w placówce, która to zdjęcie wykonała i do której skierował dentysta lub szuka innego ośrodka. W efekcie traci gabinet kierujący, ale traci także pacjent, bo jego leczenie staje się kosztowniejsze i dłuższe, a czasem bywa przez niego porzucane – mówi lek. dent. Marcin Krufczyk z Dentytsa.eu .

Teraz to może się zmienić. Marcin Krufczyk uruchomił w swoim gliwickim gabinecie rozwiązanie, dzięki któremu gabinety ze Śląska kierujące do niego na RTG nie muszą obawiać się odpływu pacjenta. -   Od kilku dni gabinetom wykonującym u nas diagnostykę udostępniamy specjalny panel on-line, dzięki któremu zdjęcia od razu po wykonaniu trafiają bezpośrednio do lekarza kierującego w formie cyfrowej. W ten sposób unikamy sytuacji, w której pacjent dostaje zdjęcie RTG do ręki, lub w której przechodzi ono przez ręce innego lekarza – mówi Marcin Krufczyk. 

Sporo innowacji dla lekarzy i pacjenta
Ale to nie jedna innowacja rozwiązania. Zdjęcia trafiają do lekarzy kierujących w formacie JPG lub DICOM, które dają możliwość podglądu w wysokiej jakości i zastosowania filtrów.  Stomatolodzy mają także możliwość zlecenia zdjęcia w jakości 3D like (2D+), czyli zaawansowanych skanów warstwowych w cenie standardowego RTG panoramicznego. Fakt, że zdjęcia po wykonaniu trafiają do specjalnego panelu, sprawia, że dentysta kierujący ma wgląd do RTG o dowolnej porze dnia i z dowolnego miejsca, w tym z prywatnego komputera czy tabletu. Panel to również system kontroli skierowań on-line, którego działanie eliminuje konieczność noszenia skierowania przez pacjenta. Lekarz takie skierowanie wypełnia on-line w panelu.

Sam przesył danych jest bezpieczny. Czuwa nad tym protokół SSL, służący do bezpiecznej transmisji zaszyfrowanego strumienia danych. - Korzystanie z rozwiązania jest bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę dentysta.eu/panelRTG i zarejestrować się, co trwa raptem kilka minut i wymaga paru prostych kroków, nie trudniejszych niż zakładanie konta mailowego.  Na tym etapie lekarz musi podać dane gabinetu i swoje, w tym m.in. PWZ. Konto jest weryfikowane w ciągu 24 godzin.  Po weryfikacji panel daje lekarzowi możliwość generowania zleceń i umawiania diagnostyki - mówi Marcin Krufczyk.

POLECAMY W SERWISACH