• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Jak zadbać o wygląd gabinetu?

en
30-05-2016, 15:56
Jak zadbać o wygląd gabinetu? Siła pierwszego wrażenia (fot. pixabay)
Dla krwiobiegu gabinetu stomatologicznego niezwykle ważni są nowi pacjenci. Co zrobić, aby przychodzili?

Popatrz na swój gabinet oczami pacjenta. Wyciągnij się w fotelu i zwróć uwagę na sufit oraz rogi pokoju. Skorzystaj z toalety dla pacjentów. Wygląd gabinetu odzwierciedla jakość twoich usług. Nowi pacjenci dostrzegą wszystkie detale i zaniedbania w otoczeniu. Pierwsze wrażenie decyduje!
By uzyskać nową jakość wnętrza nie potrzebujesz specjalnego budżetu.

Prasa
Stoliki powinny być odkurzone im mniej na nich gazet tym lepiej. Wybieraj czasopisma odpowiednie dla pacjentów, a to najczęściej kobiety w wieku 40-65 lat. Sterty gazet to nieład, gromadzi się w nich kurz. A to robi złe wrażenie.

Muzyka
Zadbaj o łagodną muzykę w tle, można włączyć telewizor. To pomaga zmniejszyć stres. Co ważne wybierz kanał TV bez wiadomości, bo wiadomości budzą negatywne skojarzenia i niepokoją. Sprawdzają się programy, które są pozytywne i uniwersalne. Uwaga występuje wówczas niestety konieczność płacenia za odtwarzanie przekazu audio wideo (np. ZAiKS). 

Odśwież ściany
Nowa porcja farby na ściany może zdziałać wiele dla atmosfery wnętrza, a nie obciąży nadmiernie portfela. Wybieraj naturalne, subtelne kolory. Stres zmniejsza ciepły niebieski, szary, beż, stonowana zieleń.

Wymień
Stare poduszki na kanapie na nowe – aby skontrastować i uzupełnić nowo odmalowane ściany. Warto zmienić obrazy, to nie muszą być bezwartościowe reprodukcje. Wystarczy coś niewielkiego, ale przyciągającego uwagę. Takie zmiany sprawiają wrażenie, że zainwestowałeś w udekorowanie wnętrza dużo więcej niż w rzeczywistości.

Bez plastiku
Wyrzuć wszystkie sztuczne kwiaty. W poczekalni mogą się znaleźć zioła – bazylia, tymianek i rozmaryn, a także świeże kwiaty. Rośliny odświeżają wnętrze i nadają mu przytulność.

Więcej: drbicuspid.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
zarządzanie gabinetem   pacjent  

POLECAMY W SERWISACH