PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Jak uruchomić gabinet stomatologiczny i nie zbankrutować

ms
20-06-2017, 10:41
Jak uruchomić gabinet stomatologiczny i nie zbankrutować Marek Dornowski (z lewej) i Kamil Kuczewski (z prawej)
Uruchomienie placówki stomatologicznej – to niemałe przedsięwzięcie, w którym brak efektywnego zarządzania może skutkować szybką klęską. Jak się przed nią ustrzec?

Bardzo często lekarz dentysta mylnie ocenia swoje możliwości stworzenia właściwego planu biznesowego dla placówki stomatologicznej. Niepowodzenia wynikają głównie z braku wiedzy, jako że same studia stomatologiczne nie zapewniają studentom przygotowania dotyczącego zarządzania, rachunkowości, sprzedaży, umów prawnych, czy komunikacji z pacjentem. Prowadzenie placówki to szereg czynników, które należy rozważyć, a brak ich znajomości generuje kolejne niepowodzenia.

W dobie szybkiego rozwoju stomatologii jeden lekarz nie jest w stanie świadczyć usług na wysokim poziomie w zakresie wszystkich specjalizacji. Stworzenie odpowiednio dobranego, interdyscyplinarnego zespołu stomatologicznego, którego efekty pracy sprawią, że pacjenci będą wracali do placówki – to kolejny aspekt, któremu należy poświęcić uwagę rozpoczynając działalność.

Pierwsze lata rozwoju wymagają budowania rozpoznawalności, a co za tym idzie – stworzenia bazy pacjentów regularnie korzystających z usług stomatologicznych. Nie zapominajmy o opracowaniu strategii dającej przewagę nad konkurencją. Co jest Twoją mocną stroną? Czym możesz przyciągnąć pacjentów? Czy w analizie przedsięwzięcia należy również uwzględniać słabe strony?

Firmy zasypują licznymi ofertami innowacyjnych i nierzadko drogich sprzętów do gabinetów, ale czy zawsze powinniśmy wybierać je zgodnie z panującym powszechnie trendem? Może jednak lepiej byłoby przeanalizować czy dany sprzęt rzeczywiście wpłynie na podniesienie jakości i wydajności usług w placówce, zgodnie z zapotrzebowaniem rynku, na którym działamy?

Gościem Kamila Kuczewskiego z DentalWay jest Marek Dornowski, prezes zarządu Premium Dental Group, rozwijający sieć gabinetów stomatologicznych „Kraina zdrowego uśmiechu”, który opowieda od czego zacząć otwierając placówkę stomatologiczną.

Kompleksowy program DentalWay, stworzony przez Kamila Kuczewskiego, wychodzi naprzeciw potrzebom gabinetów stomatologicznych dostarczając rozwiązań mających na celu rozwój tego typu placówek.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Kamil Kuczewski   DentalWay  

POLECAMY W SERWISACH