PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Jak rozmawiać z pacjentami o wybielaniu, radzi dentysta celebrytów

smn
04-08-2016, 10:20
Jak rozmawiać z pacjentami o wybielaniu, radzi dentysta celebrytów Śnieżna biel zębów nie dla każdego pacjenta (foto: pixabay)
- Białe zęby to nie tylko efekt profesjonalnego zabiegu, przeprowadzonego w gabinecie stomatologicznym, ale także świadome wybory na co dzień. Wybielanie nie działa, jeśli robi je się raz na pięć lat – ostrzega swoich sławnych pacjentów Michael Apa.

Michael Apa ma  gabinet stomatologiczny w Nowym Jorku, drugi otworzył w Dubaju, gdzie pracuje co dwa tygodnie. Jego pacjenci to m.in. aktorki Mary Kate i Ashley Olsen, Chloe Sevigny oraz członkowie królewskiej rodziny z Dubaju.

Michael Apa uświadamia bolesną prawdę, że nie ma sztuczki, ani jakiegoś tajemniczego pokarmu, który by wybielał zęby. Sprawdza się tylko to, co do znudzenia powtarzają dentyści - trzeba regularnie myć i nitkować zęby i co cztery miesiące należy usuwać kamień nazębny.

Najlepiej sprawić sobie elektryczną szczoteczkę do zębów, ponieważ większość pacjentów nie wie jak prawidłowo myć zęby. A dobre mycie pozwala usunąć plamy powodowane przez niektóre pokarmy. Apa jest przekonany, że dowolna szczoteczka elektryczna jest o niebo lepsza niż tradycyjna.

Apa zawsze przypomina, że efekty wybielania niszczy kawa, czerwone wino i palenie papierosów. Nie da się pogodzić tych nawyków i dobrego wyglądu zębów, bo używki te powodują odwodnienie jamy ustnej. Ślina w naturalny sposób neutralizuje działanie wszystkich barwiących pokarmów, jeśli jej brakuje, to nic nie hamuje tworzenia się plam na zębach. Palenie papierosów należy natychmiast rzucić, natomiast z kawą i czerwonym winem nie trzeba się radykalnie rozstawać.  Wystarczy dużo pić, zwłaszcza wody i zwłaszcza po kawie oraz czerwonym winie.

Warto też uświadomić pacjentom, że nie każdy może mieć perłowo białe zęby. Tylko 15 proc. ma natualne warunki, by po wybielaniu  błyszczeć prawdziwe śnieżnobiałym uśmiechem. Pozostałych dentysta powinien poinformować jakiego efektu mogą oczekiwać. Taka rozmowa pozwoli uniknąć przykrych rozczarowań.

Więcej: observer.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
wybielanie zębów   pacjenci   palenie tytotniu  

POLECAMY W SERWISACH