PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Jak regulacje w sprawie amalgamatu wpłyną na praktykę stomatologiczną?

en
19-07-2016, 12:05
Jak regulacje w sprawie amalgamatu wpłyną na praktykę stomatologiczną? Przyszłość bez amalgamatu (foto: freeimages)
W jaki sposób Konwencja Minamata wpłynie na funkcjonowanie praktyki stomatologicznej? Czy jesteś gotowy na wycofywanie amalgamatu dentystycznego?

Podczas kongresu FDI w Poznaniu odbędzie się sesja poświęcona eliminacji amalgamatu dentystycznego. Sesji będą przewodniczyć prof. David Williams, wiceprzewodniczący komitetu naukowego FDI oraz dr Christopher Fox, dyrektor International Association for Dental Research.

Przewidziane wystąpienia:
- Dr Christopher Fox: Dlaczego powinniśmy ograniczać stosowanie amalgamatu dentystycznego.
- Prof. Jocelyne Feine, redaktor w czasopismie JDR Clinical & Translational Research: Badania w klinicznych zastosowaniach: przenoszenie nowych technologii/metod leczenia do praktyki. Czyli o promowaniu badań nad tworzeniem wysokiej jakości materiałów do wypełnień niezawierających rtęci.
- Prof. Gottfried Schmalz, z Department of Operative Dentistry and Periodontology University of Regensburg: Materiały wypełnieniowe po Minamata. Co zostanie?
- Dr Jirun Sun, z National Institute of Standards and Technology: Nowe materiały dla ery wolnej od rtęci.
- Dr Benoît Varenne, z Oral Health (WHO) Biuro Regionalne dla Afryki: Co Minamata oznacza dla zdrowia jamy ustnej w społeczeństwach o ograniczonych zasobach? Perspektywy dla regionu Afryki z punktu widzenia WHO.

Konwencję Minamata podpisało 128 krajów, 28 ratyfikowało, nie ma jeszcze wśród nich Polski. Konwencja wchodzi w życie po 90 dniach od momentu ratyfikowania jej przez 50 państw.

Więcej: fdiworldental.org

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
FDI Poznań 2016   Konwencja Minamata  

POLECAMY W SERWISACH