PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Irlandia i Wielka Brytania: znaczące przetasowanie w branży stomatologicznej

ms
18-04-2014, 09:46
Irlandia i Wielka Brytania: znaczące przetasowanie w branży stomatologicznej Smiles Dental w Dublinie. Irlandia i Wielka Brytania: znaczące przetasowanie w branży stomatologicznej (źródło: Google Maps)
Smiles Dental, największa irlandzka prywatna sieć gabinetów dentystycznych (77 praktyk i 1 tys. pracowników) przejęta została przez Oasis Healthcare.

Wartości transakcji nie podano. Nieoficjalnie mówi się o kwocie co najmniej 42,5 mln EUR.

W grupie Smiles Dental funkcjonuje 17 klinik w Irlandii i 60 w Wielkiej Brytanii. SD zatrudnia 1 tys. osób, wśród nich 350 lekarzy dentystów i 650 personelu pomocniczego. Wcześniej Smiles Dental przejął w Wielkiej Brytanii kilkadziesiąt praktyk dentystycznych należących do sieci James Hull Associates. Kwotę transakcji oszacowano na ok. 25 mln EUR.

Oasis Healthcare jest największym brytyjskim dostawcą usług na rynku zdrowia. Po przejęciu przez OH praktyk należących do SD, w ramach grupy funkcjonować będzie 280 gabinetów dentystycznych. Łącznie OH będzie obsługiwał 3 mln pacjentów w sektorze prywatnym i publicznym. Obroty OH zwiększone zostaną do 270 mln GBP rocznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH