PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Intratne oferty pracy czyszczą bankowe konta

28-08-2012, 15:00
Dostałeś mailem atrakcyjną ofertę pracy i postąpiłeś zgodnie z instrukcją? Czym prędzej sprawdź stan swojego konta bankowego.

Stomatolodzy przyzwyczajeni są do tego, że na ich konta mailowe przychodzą od czasu do czasu oferty zatrudnienia. Bywa, że nawet trudno odgadnąć kto kryje się za instytucją head huntera. Taką sytuację wykorzystują oszuści, którzy postępują w następujący sposób.

 

- wysyłają mailem atrakcyjną ofertę zatrudnienia oczywiście czym dalej od Polski, tym lepiej,

- proszą o przesłanie na konto pracodawcy jednego gorsza, żeby uaktywnić w ten sposób system, który docelowo będzie przesyłał na konto przyszłego pracownika zapłatę za wykonaną pracę (pierwsze pieniądze zatrudniająca firma prześle jednak już w ciągu najbliższych trzech dni, a to tylko po to, żeby nowy pracownik mógł zakupić w ustalonym czasie np. bilet lotniczy),

- istnieje ryzyko, że jeszcze tej samej doby konto przyszłego pracownika zostanie ogołocone, czasami powstają nawet debety.

Niewiarygodne, aby być tak łatwowiernym? Gdyby system ten nie działał, to policja nie przestrzegałaby przed zbyt pochopnym podejmowaniem atrakcyjnej pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
internet   newsDENT   oszuści   rekrutacja   konto bankowe   Wydarzenia  

POLECAMY W SERWISACH